Moto GP – Velká cena Brna 2010

Tagy:  moto gp, brno, rossi, abrahm, lorenzo

Sponzorované odkazy:

Letošní podnik navštívil Masarykův okruh ve dnech od 13. do 15. srpna. Víkend nabídl převážně slunečné počasí, proložené sychravým sobotním a nedělním ránem. Na brněnský okruh se přišlo podívat 238 210 diváků. V tomto článku se podíváme na nejzajímavější momenty.

Čeští závodníci – padající Karel Abraham zastíněn nováčkem Jakubem Kornfeilem

Nejlepší výsledek čeští fanoušci očekávali od Karla Abrahama, soutěžícího v Moto2 spolu s Lukášem Peškem. Karel Abraham s novými šasí FTR si dokázal v posledních dvou závodech dojet pro nejlepší umístění letošní sezony 4. resp. 5. V Brně Karel Abraham chtěl konečně před domácími fanoušky pokořit pódiovou příčku. V pátečním tréninku zajel čas, se kterým dlouho figuroval na první pozici. Avšak během tréninku se Abraham i se svou motorkou odporoučel k zemi. V závěru tréninku se propadl na druhé místo o pouhé 2 tisíciny sekundy. Novinářům sám nedokázal vysvětlit, jak k pádu došlo.

V sobotní kvalifikaci Karel spadl také. Tentokrát však dvakrát. První pád přišel hned zpočátku kvalifikace. Mechanici dokázali motorku rychle zprovoznit, atak se Karel na trať vydal podruhé. V následujícím kole přišel druhý pád, který odkázal českého závodníka na 34. startovní příčku.

Další český jezdec Jakub Kornfeil závodící v kubatuře 125 ccm měl naopak víkend úspěšný. Za cíl si dal startovat nejhůře do 15. místa, což se mu splnilo (14. příčka v kvalifikaci). Poté tedy následoval další cíl, který vymezoval nejhorší 10. místo v nedělním závodě. Že je Jakub ve výtečné kondici naznačil již mokrý warm-up, ve kterém Kornfeil dokázat zajet druhý nejlepší čas. V závodě se mu podařilo dobře odstartovat, čímž poposkočil o pár příček výše. Při závodě se pomalu prodíral vpřed, atak si dojel pro konečné páté místo.

Mlha posunula start sobotních jízd

V sobotu ráno na trati panovala mlha, která bránila výhled nejen divákům na trať, ale také samotným jezdcům. Z tohoto důvodu byl start druhého tréninku třídy 125 ccm posunut o třicet minut. Hustá mlha během této doby ustoupila závodění, tudíž další jízdy mohly pokračovat podle předpokládaného harmonogramu.

Španělé vévodili brněnskému okruhu

V nejnižší kubatuře vyhrál španělský jezdec Nicolas Terol, který nadělil svým soupeřům více jak dvacet sekund v cíli. Start malorážek zkomplikoval fakt, že závod byl vyhlášen za mokrý, načež týmy začaly jezdcům měnit pneumatiky.

V Moto2 si zlato vysloužil Toni Elias, jezdec, který ve třídě Moto2 ještě nezvítězil. Španěl kraloval i přesto, že se nemohl účastnit pátečního tréninku, neboť týden před Brnem porušil zákaz testování.

MotoGP ovládl do třetice španěl. Nebyl to nikdo jiný než Jorge Lorenzo, který si dojel pro sedmé vítězství sezóny. Svými výsledky Lorenzo aspiruje na zápis do historie v nejvíce získaných bodech za jednu sezónu. Z deseti odjetých závodů dojel Lorenzo sedmkrát první a třikrát druhý.

Článek Moto GP – Velká cena Brna 2010 byl publikován 4. října 2010 v 00.00 v rubrice Motorky. Autorem článku je František Kubašta. Pro diskusi slouží komentáře (0).