Renault Megane

Tagy:  Renault, Renault Megane Coupe, Renault Megane Scenic

Sponzorované odkazy:

Renault Megane

Renault Megane

renaultrenault

Vývoj trval pouhých 29 měsíců, což je nejkratší čas automobilky.

Co se skrýva pod kapotou Renault Megane?

Motorizací je celkme pět. tři jsou zážehové a 2 vznětové. Zážehové motory mají objem 1,4 (98 koní), 1.6 VVT(115 koní) a 2,0 (136 koní) s technologií proměnlivého časování ventilů VVT. Dvoulitrový motor z rychlí z 0–100km/h za 9,2 sekundy a jeho max. rychlost je až 200km/h. Vznětové motory jsou 1,5 dCi (80 koní) a 1,9 dCi (120 koní). Oba dva typy motorů používají systém common-rail. Spotřeba je 5,4l/100km respektivě průměrně 4,6 litrů.

A co interiér?

Renault Megane má interiér vyřešen ergonomicky, použité materiály jsou vyrobeny tak, aby vás inspirovali ke kontaktu s materiálem, neboli Touch design koncept. Ovladací prvky jsou snadno dosažitelné a vypadají hodnotně a originálně. Nalazneme zde i hodně odkládacích prosorů o celkovém objemu 44 litrů. Zavazadlový prostor disponuje objemem 330 litrů.

A design

Design Renault Megane je skvěle vypracovaný až do posledního detailu. Skosená přední světla dělaj auto drsnější,která jsou navíc doplněna o xenonové výbojky, spád mezi zadním okénkem a kufrem vypadá elegantně. Megane jezdí na třech typech kol, jedná se buďtu o 15", 16" nebo 17" palcová kola. Světlomety mají příjemnou funkci, pokud s vozidlem jedete míň jak 30km/h světlomety jsou níže k vozovce a svítí do vzdálenosti 55m, při vyšších rychlostech světlomety svítí do vzdálenosti až 71 metrů.

TIP: Až budete potřebovat provést servis auta, můžete si koupit náhradní díly na Renault v e-shopu imdily.cz.

renaultrenault renaultrenault

Článek Renault Megane byl publikován 3. října 2007 v 21.00 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...