Škoda Superb

Tagy:  ŠkodaAuto, škoda

Sponzorované odkazy:

Škoda Superb

Škoda Superb

Škoda Superb při testovací jízděŠkoda Superb při testovací jízdě

Design

Při prvním pohledu si mnozí z Vás vzpomenou nápodobné tvary jako u Passatu, ale při lepším rozboru uvidíme stylistické rysy jako o Fabie a Octavie. Především se jedná o rozměrnou masku chladiče s tradičním chromovým rámečkem. Světlomety, které směřují blíže k blatníkům. Dalším je netypický přední nárazník, připomínající lehký úsměv. Zadní nárazník je obdobný, a navíc koncové svítilny kopírují tvar zadní části Superbu. Lehká podobnost vůči Passatu se nachází na bok Škody Superb, ale zde najdeme také odlišnosti. Další co bude skvělé, bude výběr ze 13 barev, z toho 10 metalických.

Interiér

Více prvků domácí automobilky nalezneme v interiéru, i když zde dochází na domácí strategii.Novinkou, která by se do budoucna mohla stát typickým znakem pro českého výrobce. Přístrojová deska je totiž podobná passatu, golfu, toledu a dalším. Zbylé tvary jsou shodné z Octavie, ale jejich jednoduchost ve funkčnosti a ergonimii lze těžko něco vytknout. Superb se řadí mezi vrchol střední třídy co se týká prostoru pro kolena a hlavu.

Luxusní interiér Škody SuperbLuxusní interiér Škody Superb

Motor

Superb je nabízen s trojicí zážehových motorů a dvojicí vznětových motorů. Nadále k dispozici jsou tři převodovky. Následující motory budou spřaženy pětistupňovou manuální převodovkou: 2.0/85 kW, 1.8T/110 kW a 1.9TDi/96 kW, navíc bude možné ji pořídit se samočinným řazením TipTronic. Motor V6 2.5TDI/ 114 kW má 6ti stupňovou automatickou převodovku, také s možností řazení TipTronic.

záď vozuzáď vozu

Článek Škoda Superb byl publikován 29. prosince 2007 v 20.35 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...