Mitsubishi Outlander

Tagy:  Mitsubishi Outlander

Sponzorované odkazy:

Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander

SUV vůz Mitsubishi OutlanderSUV vůz Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander je kompaktní SUV vyráběný japonským výrobcem aut Mitsubishi motors. To bylo původně známé jak Mitsubishi Airtrek, které bylo představené v Japonsku v roce 2001, a byl založený na koncepčním vozu Mitsubishi ASX vystavené v roce 2001 na Severoamerické mezinárodní automobilové přehlídce. ASX (aktivní sportovní crossover) reprezentoval Mitsubishiův přístup k průmyslu, v odvětví XUV vozů pro zachovávání celosezónních a off-road schopností, kde nabízí náhon na čtyři kola.

Originální jméno Airtrek bylo vybrané proto, aby popisovalo vozidlo schopné k tomu, aby bylo vhodné na dobrodružství, ale byl vhodným jakéhokoliv terénu. Tím naplňoval automobilové potěšení.

Interiér Mitsubishi OutlanderInteriér Mitsubishi Outlander

Outlanderův štítek se jménem který nahradil, vyvolal pocit neprozkoumané cesty, s nimiž je spojené dobrodružství. Mitsubishi Outlander dostal upravenou přední masku a světlomety, které zvýšily celkovou délku přibližně o 130 mm. To bylo představené v roce 2003.

Druhá generace vozidla bylo představená v roce 2005 a všechny trhy včetně Japonsko přijal jméno Mitsubishi Outlander. To bylo postavené na platformě GS a užívá různé motory vyvinuté Mitsubishi motors, Volkswagen a PSA Peugeot Citroën.

17. září Mitsubishi vypustil druhou generaci modelu. Vyznačuje se znovu motorem DOHC 2.4 L 16– ventil MIVEC motor; INVECS III, převodovka CVT, Mitsubishi AWC systém který uvádí elektronické řízený čtyř kol a stabilní kontrolu. Postaveno opět na Mitsubishi GS platformě. Severoamerická verze, poháněná novým motorem 6B31 3.0 L V6 SOHC MIVEC byl ukázaný v dubnu 2006 na přehlídce vozů v New Yorku, poté bylo v říjnu téhož roku zahájen jeho prodej.

Na Japonském trhu to bylo velmi úspěšné SUV, zatímco na trhu v USA dosahoval prodej v listopadu 1,694 kusů a v prosinci 2,108 kusů. Mitsubishi nakonec doufá nejméně 4,000 kusů prodaných za jeden měsíc na US trhu.

Zadek Mitsubishi OutlanderZadek Mitsubishi Outlander

Nakonec video zachycující nový Mistubishi Outlander

Článek Mitsubishi Outlander byl publikován 27. dubna 2008 v 21.28 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...