Goodride Snowmaster SW602

Tagy:  Goodride Snowmaster SW602 test, Goodride, Snowmaster SW602

Sponzorované odkazy:

Goodride Snowmaster SW602

Pneumatiky značky Goodride a vlastně celá značka Goodride jsou zřejmě největším hlavolamem na našem trhu. Jedni totiž tvrdí, že jde o vedlejší produkt Michelinu. Což samozřejmě je nesmysl, protože to je značka BF Goodrich. Pak tedy každého napadne, že něco Good zná. A to něco je Goodyear. Má tedy Goodride něco společného s Goodyear? Kromě toho, že jsou Good, tak nic. Správně je třetí teorie. Goodride jsou pneumatiky dovážené z Číny. Jejich výhradním dovozcem pro Českou republiku je firma The Morning Sun International Trade s.r.o.

Lákadlem je nízká cena

Přesně tak. Lákadlem pro nákup pneumatik Goodride Snowmaster SW602 je každopádně nízká cena. Ale ono je vždy něco k něčemu. Je moc pěkné ušetřit několik stovek na nových pneumatikách, ale co od nich očekávat? Část lidí odradí již myšlenka, že pochází z Číny. V testech ani ve zkušenostech uživatelů ale nevyhrávají téměř v žádné jiné kategorii mimo ceny. A nad vlastní zkušenost spotřebitelů nemá žádný argument.

Snowmaster, či-li „pán sněhu“

Budete opravdu se pneumatikami Goodride Snowmaster SW602 „pány sněhu“? V tomto ohledu je název trochu přehnaný, takže odpověď zní ne. Rozhodně nejsou doporučovány řidičům, kteří bydlí v horách. Každodenní boj s čerstvým prašanem, vyjetými zmrzlými kolejemi či náledím není nic pro Goodride Snowmaster SW602. V tomto případě by bylo lepší zvolit dražší, ale přeci jenom kvalitnější obutí vašeho miláčka. Ale zase abychom jen Snowmaster SW602 nezatracovali. Jakožto asijský výrobek, který chtěl prorazit na evropský trh, musely i tyto pneumatiky projít schvalovacím řízením a musely splňovat všechny povinné normy. Takže nemůže jít o úplné propadáky.

Koupit či nekoupit?

Jak již bylo řečeno, pneumatiky Goodride Snowmaster SW602 musely projít schvalovacím procesem. Proto si můžeme být jistí, že určitá kvalita se dá očekávat. Jednodušše můžeme říct, že se dají bezpečně užívat ve městech na posolených silnicích s rozbředlou vrstvou sněhu. Pokud však patříte mezi ty, kteří mají radši kvalitu, pak by bylo lepší se poohlédnout po jiných zimních pneumatikách.

Shrnutí

Čínské zimní pneumatiky Goodride Snowmaster SW602 jsou určeny uživatelům, pro které je cena tou hlavní prioritou nákupu. Ve většině rozměrech se cena nevyšplhá ani k jedné tisícikoruně za kus. Což je naopak velmi příjemné. Z většiny testů vyplývá, že se jedná o průměrnou pneumatiku ve všech ostatních ohledech. Pokud byste měli však zájem o zimní pneumatiky stejné cenové skupiny, zkuste raději Barum, která je u nás léty prověřená.

Pneumatiky za výborné ceny si kupte na www.pneumatiky.cz

Článek Goodride Snowmaster SW602 byl publikován 5. listopadu 2008 v 21.00 v rubrice Pneumatiky. Autorem článku je Jan Topinka. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...