Volkswagen Golf 6 – lepší vrabec v hrsti...

Tagy:  Volkswagen Golf, Volkswagen Golf VI, Volkswagen Golf 6, Volkswagen Golf GTI

Sponzorované odkazy:

Volkswagen Golf 6 – lepší vrabec v hrsti...

Na trh přichází již šestá generace známého modelu Golf. Automobilka nabízí osvědčený model s pár úpravami a vylepšeními navíc.

Vzhled

Vnější design představuje čisté linie, nic moc inovativního nebo originálního oproti dřívějším modelům, výrobci spíše sází na ustálený tvar, sportovnější rysy a trojrozměrný vzhled. Zepředu naopak vypadá vkusněji a jemněji, jelikož světlomety byly zmenšeny a navíc podloženy tmavým podkladem, což náš pohled poměrně zpříjemňuje. Na druhé straně zadní část automobilu mírně vystupuje do prostoru a zadní světlomety se mírně rozšířily, aby již na první pohled v noci bylo zezadu zřejmé, o jaký automobil se jedná.

vw golfvw golf

Interiér

Vnitřní interiér působí příjemně, logicky a s doplněnými hliníkovými či chromovanými lištami také luxusně. Skvělým doplňkem je v dnešní uspěchané době navigační systém umístěný na středovém panelu. Spolu s klimatizací budete mít vše, co potřebujete k pohodlné jízdě. Novinkou v nižší třídě je zabudovaný adaptivní tempomat, který funguje na principu, že jakmile autu vběhne například nějaké zvíře do cesty, tak začne ihned sám brzdit. Když je zase cesta volná, tak přidá nastavenou rychlost. V případě, že si ještě nějakou tu korunku přidáte, budete mít v základní výbavě elektronického parkovacího asistenta, který za vás dokonce zaparkuje do podélně postavené řady aut, zatímco řidič ovládá jen brzdový pedál a plyn bez nutnosti použití volantu. Další novinkou je parkovací kamera, jejíž umístění je pod logem VW u pátých dveří.

vw golf – zadní pohledvw golf – zadní pohled

Motory

Nový VW Golf nabízí mnoho variant motorů, které zahrnují 4 benzínové a 3 naftové. Nejslabším motorem je 1,4 l s výkonem 59 kW, dalším je 1,6 l s výkonem 75 kW. O něco silnější je turbobenzínový motor 1,4 l s výkonem 90 anebo 118 kW. Hlučnost benzínových verzí je opravdu minimální, takže si zákazníci nebudou mít na co stěžovat. VW zašel ještě dál, hlučnost naftových motorů se o moc prý lišit nemá. Z dieslových motorů je v prodeji prozatím jen 2,0 TDI se dvěma výkony a to 81 kW a 103 kW.

Článek Volkswagen Golf 6 – lepší vrabec v hrsti... byl publikován 28. března 2009 v 11.10 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...