Alfa Romeo Mi.To – čtyřmetrový drobek

Tagy:  Alfa Romeo Mi.To, Alfa Romeo MiTo, Alfa Romeo, MiTo

Sponzorované odkazy:

Alfa Romeo Mi.To – čtyřmetrový drobek

Tento automobil se chtěl svou prvotní myšlenkou tvůrců přiblížit konkurenčnímu automobilu Mini Cooper. Aby byl tento náznak ještě výraznější, přemýšlelo se o jméně Junior, avšak název nového modelu Alfy Romeo zní jednoduše Mi.To. Nezdá se Vám jeho název jasný? Pojmenování si můžete lehce objasnit poskládáním dvou známých měst Miláno a Torino, kde první z měst značí kolébku italského designu a ve druhém z nich se bude samotný vůz vyrábět.

Alfa Romeo Mi.ToAlfa Romeo Mi.To

Vzhled

Můžete si povšimnout několika drobných, avšak o to více významných, podobných prvků jako je tomu u supersportu 8C Competizone, odkud se designéři nechali inspirovat například bezrámovými bočními okny, oblouky odlišujícími přední nárazník nebo kulatým tvarem předních světlometů a využitím LED diod na zadních světlech, které začínají být u nových vozů čím dál, tím více populární.

MiTo – boční pohledMiTo – boční pohled

Celkový vzhled auta je velice moderní, velká kulatá přední i zadní světla jsou hravá a povzbuzují již na první pohled dobrou náladu spolu s barevnými kombinacemi metalízy. Je to malé auto vhodné především pro mladé lidi, kteří mají rádi energický sportovní styl. Navíc má Mi.To originální a neokoukaný design, který je podtržen novými technickými parametry. Pro vážné zájemce si můžeme zmínit další skvělé výhody jako je skvělý poměr hmotnost/výkon, bezpečnost, skvělé vybavení, nízká spotřeba a emise.

Specifikace

Tento neposedný automobil oplývá kompaktními velikostmi ve všech směrech, což jistě oceníte při parkování ve městě. Na délku Mi.To měří 6 cm přes 4 metry, na šířku má 1,72 m a na výšku krásných 1,44 m. Interiér je čistě vytvořen jen pro tento model Alfy Romeo, jsou v něm použity velice kvalitní materiály a osobité navržení jednotlivých funkčních prvků, většinou do kruhových tvarů, které odráží výjimečný styl auta také uvnitř.

MiTo – interiérMiTo – interiér

Nová Alfa Romeo Mi.To se vyrábí se čtyřmi druhy spalovacích i zážehových motorů, kde se hranice výkonu pohybuje mezi 66 – 114 kW, což si můžeme v přepočtu představit jako 90 – 155 koní.

Zajímavým systémem, který je nutné na závěr zmínit, je systém Alfa D.N.A, který slouží k lepší řiditelnosti vozu, zahrnuje brzdy, motor, podvozek a samotné řízení.

Článek Alfa Romeo Mi.To – čtyřmetrový drobek byl publikován 30. března 2009 v 09.17 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...