Infiniti Essence – vůně luxusního supersportu

Tagy:  Infiniti Essence, Infiniti, Infiniti Esence

Sponzorované odkazy:

Infiniti Essence – vůně luxusního supersportu
Infiniti EssenceInfiniti Essence

Značka Infinity představuje luxusní odnož automobilky Nissan, dnešním rokem slaví již 20 let své existence.

Představení

Tento nový model značky Infiniti, který nese jméno Infinity Essence byl nejprve oficiálně představen na autosalonu v Ženevě jako koncept. Tento neobyčejný vůz se snaží na sebe upoutat pozornost, jelikož jeho vzhled je nepřehlédnutelný, tak se mu to daří na výbornou. Vůz spadá do kategorie kupé a má pohon na zadních kolech.

Infiniti Essence – zadní pohledInfiniti Essence – zadní pohled

Tento koncept bohužel nebude zařazen do sériové výroby, avšak některé použité funkce nebo části automobilu se podle výrobců budou používat v budoucnu u některých automobilů v sériové výrobě.

Motor

Infinity Essence je další z řady hybridů, který je poháněn jak benzínovým, tak také elektrickým motorem, oba dohromady jsou schopny dosáhnout výkonu až 600 koní, z toho 440 koní je dodáváno vidlicovým šestiválcem s objemem 3,7 l a dalších 160 koní vytváří přidružený elektromotor. Točivý moment je roven 500 Nm. Pro Infinity je Essence prvním vozem, u něhož použili hybridní hnací ústrojí. Motor zaručuje hospodárnost vozu a je šetrný k životnímu prostředí. Kombinovaná spotřeba činí 8 litrů na 100 km.

Vzhled

Automobil není určen lidem, kteří se chtějí předvádět. Je určen hlavně pro ty, kteří si potrpí na luxus a kvalitní věci. Essence měří celých 4720 mm na délku. Jeho vzhled je zcela dynamický, nikoliv agresivní, všechny hrany nebo linie jsou hladké a prvky nadčasové. Právě proto jsou japonští designéři jedněmi z nejlepších na světě, dokáží vždy vymyslet něco nového. Přední část je proto dlouhá a zadní zase krátká, což u Infinity není vždy zvykem.

Infiniti Essence – interiérInfiniti Essence – interiér

Také interiér vozu je povedený, snaží se zakomponovat nejdůležitější prvky tak, aby se řidiči co nejlépe ovládaly. Sedadla jsou pohodlná a ergonomická díky bočnímu vedení. Aby se nezapřela sportovnost vozu, tak je opatřen krátkou řadící pákou s hliníkovou hlavicí.

Essence nabízí také další vylepšení, mezi něž můžeme zařadit například světla s LED diodami, kamery namísto zpětných zrcátek nebo speciální bezpečnostní balíček Safety Shield.

Článek Infiniti Essence – vůně luxusního supersportu byl publikován 20. dubna 2009 v 08.32 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...