Toyota Urban Cruiser – malé auto, které klame tělem

Tagy:  Toyota Urban Cruiser, Toyota Urban Cruiser cena, Toyota Urban Cruiser test, Toyota Urban

Sponzorované odkazy:

Toyota Urban Cruiser – malé auto, které klame tělem
Toyota Urban CruiserToyota Urban Cruiser

Nový model automobilky Toyota s názvem Toyota Urban Cruiser představuje zcela ojedinělý druh kompaktní SUV, který je určený pro jakýkoliv druh městského provozu. Tento nový model je odpovědí na poptávku lidí, kteří touží po kompaktních vozech ve stylu SUV s nízkou spotřebou paliva a zároveň s nízkou hodnotou emisí. Vůz byl představen na autosalonu v Ženevě a na začátku letošního roku se objevil také na trhu.

Vzhled

Toyota Urban Cruiser je na první pohled mohutnější vozidlo, avšak zdání klame. Jedná se o malé čtyřmetrové auto, které disponuje hranatými tvary a vypadá jako terénní, přičemž spadá do třídy malých vozů. Již z dálky však dokážete odhadnout, že se jedná o značku Toyota, protože přední maska má charakteristické prvky typické přímo pro Toyotu.

Toyota Urban Cruiser – zadní pohledToyota Urban Cruiser – zadní pohled

V přední části jsou ustupující světla a výrazně členěný nárazník. V zadní části vozu se nachází menší nízké okno a vystupující nárazník. Rozvor kol je poměrně dlouhý, celých 2460 mm, což má za následek prostorný interiér stejně jako je tomu u Škody Fabie.

Zavazadlový prostor

Urban Cruiser má dvě různé varianty pohonu kol – existuje verze s pohonem předních kol a s pohonem na všechna kola. U první varianty máte k dispozici zadní sedačky s polohovatelnými opěradly. Každé sedadlo lze zvlášť posunovat dle libosti. Základní objem zavazadlového prostoru je 314 litrů. Změnou polohy sedadel se může zvětšit až na 388 litrů. Při sklopení zadních sedadel se dostaneme až na 749 litrů. U verze s pohonem na všechna kola si takto manipulovat se zadními sedadly nemůžete. Lze docílit pouze objemu 305 nebo 673 litrů.

Toyota Urban Cruiser – interiérToyota Urban Cruiser – interiér

Motory

Vůz má benzínový motor o objemu 1.3 l, který dokáže vykonat až 101 koní při výkonu 74 kW. Samozřejmě se také nabízí možnost využití naftového motoru o objemu 1.4 l, který se může pyšnit výkonem 90 koní s výkonem 66 kW. Vznětový motor je o malinko rychlejší, než je tomu u zážehového motoru. Z 0 na 100 km/h dokáže diesel zrychlit za 11,7 sekundy, zatímco benzín za 12,5 sekundy. Maximální konstrukční rychlost je u obou typů totožná – 175 km/h.

Článek Toyota Urban Cruiser – malé auto, které klame tělem byl publikován 2. května 2009 v 09.15 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...