Fiat Croma – prostorný a elegantní kombík

Tagy:  Fiat Croma, Fiat Croma recenze, Fiat Croma nd, Fiat Croma motor

Sponzorované odkazy:

Fiat Croma – prostorný a elegantní kombík
Fiat CromaFiat Croma

Nový automobil Fiat Croma se představuje jako povedený kombík, který je moderní, elegantní a přes to zůstává velmi pohledný. Automobilka Fiat novému modelu přidala také navíc vylepšenou výbavu. Vozu byl připraven nový facelift, který zahrnuje především zevnějšek vozu, ale má i přilákat nové zákazníky. Občas se nový facelift nepodařý a může být dosti přemrštěný, ale v tomto případě se jedná o povedený kousek.

Vzhled a vlastnosti

Auto je celkem zaoblené, snoubí se zde rovné linie s kulatými částmi, které na oko působí příjemným dojmem. Samozřejmě, že jsou zde výrazné změny oproti předchozímu designu. Vylepšení dostal také nový zadní nárazník, který je o hodně dynamičtější a vypovídá tak o vlastnostech vozu. Na boku jsou umístěny postranní lišty a zadní dveře jsou doplněny ještě o spojler, se kterým auto vypadá nižší.

Fiat CromaFiat Croma

Co se týče velikosti, tak se nová Croma může zařadit do kategorie mezi klasický kombík a MPV, z čehož vyplývá, že tento vůz je určen v prvé řadě pro rodiny s dětmi. Automobil měří na délku 4780 mm, na šířku 1770 mm a na výšku celých 1600 mm. Je proto velice prostorný pro všechny cestující jak na předních sedadlech, tak na zadních sedadlech, a má také rozměrný zavazadlový prostor s objemem 500 litrů. Po sklopení zadních sedadel jej můžete zvětšit až na 1610 litrů. Jak to bývá u jiných modelů aut, dají se pořídit ve více verzích, jako je sedan nebo hatchback. U tohoto nového Fiatu však existuje jediná verze combi.

Jízdní vlastnosti

Vůz je neobyčejně tichý a pohodlný. Jakmile budete za jízdy sedět v autě, ani si nevšimnete, že jedete. Uslyšíte jen mírný šelest, který vydávají zrcátka, a to je všechno. I přes vyšší stavbu vozu je jeho aerodynamika úchvatná, auto dobře sedí na silnici a dobře jezdí také po dálnicích.

Fiat Croma – interiérFiat Croma – interiér

Výbava

Fiat Croma je držitelem pěti hvězdiček v bezpečnostních testech EuroNCAP, což dosvědčuje také umístění 7 airbagů včetně kolenního. V základní výbavě dále nalezneme ABS, ESP nebo přehrávač MP3 s rádiem.

Fiat Croma – interiérFiat Croma – interiér

Motory

Výběr z variací motorů je bohatý. Začíná u dvou benzínových s objemem 1,8 l (140 koní) a 2,2 l (147 koní) a končí se třemi druhy naftových motorů 1,9 MultiJet s výkonem 120 nebo 150 koní a 2,4 MultiJet s výkonem 200 koní.

Fotografie pochází ze stránky www.fiat.cz.

Článek Fiat Croma – prostorný a elegantní kombík byl publikován 13. května 2009 v 09.08 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...