Škoda Fabia RS

Tagy:  Škoda, Škoda Fabia

Sponzorované odkazy:

Škoda Fabia RS

Škoda Fabia RS

Škoda Fabia RSŠkoda Fabia RS

Design

Fabia RS dostal nové nárazníky, které prospěly celému designu. Přední nárazník s integrovaným spoilerem, mlhovkami a otvory po stranách prodlužuje celý předek Fabie RS. Na zádi je spoiler, který tvoří ostrou odtrhovou hranu. V zadním nárazníku je sportovní dvojití koncovka výfuku. Kola jsou zde šestnáctipalcová a jsou obuta do nízko profilovaných pneumatik Michelin s asymetrickým dezénem. Brava je ve čtyřech provedení. Nejrozšířenější je červená Corrida, dále černá, stříbrná a žlutá barva, která by mohla být ostřejší, aby mohla konkurovat červené Coridě.

Interiér

U nového tříramenného volantu se dobře sedí, navíc k tomu přispívají dobře nastavitelné sedadla, které jsou dostatečně široká i pro vyšší postavy. Naopak silnější řidiči budou mít problém v úzkých sedačkách. Sedáky jsou dlouhé a vysoká opěradla zajišťují pohodlnou jízdu i na dlouhé vzdálenosti. Číselníky na přístrojové desce jsou podobné jako u Octavie, které jsou kombinované se stříbrnou barvou. Celý interiér je veden v černé barvě, včetně přístrojové desky, čalounění sloupků i střechy. Kliky uvnitř jsou chromové.

InteriérInteriér

Motor

Zde se ukrývá přeplňovaní diesel o objemu 1896 ccm, který disponuje výkonem 96 kW. Točivý moment je úctyhodných 310 Nm při 1900ot/min., což umožní na první i druhý stupeň prohrábnout kola. Pokud zařadíme první stupeň, motor se teprve začne probouzet a od 1600 ot/min. dojde k nárůstu výkonu. Do 4000 ot/min. má ještě motor tah, ale po překročení 4000 ot/min. se motor jen courá. Fabia RS dokáže zrychlit z 0–100km/h pod 10 s, a maximální rychlost je za hranicí 200km/h. Spotřeba ve městě je 6.7 l, mimo město je to 4.2 l a kombinovaná spotřeba je 5.1 litrů na 100km.

Škoda Fabia RS vás zaujme vzhled, síla, spotřeba a v neposlední řadě i jízdní vlastnosti. Sice charakter motoru zklame příznivce silných motorů, a tvrdé odpružení zkalme řidiče, kteří mají rádi sílu pod plynem, ale mají radí také pohodlí. Ale i přesto je Fabia RS výhodnou kupí od domácího výrobce, a rozhodně se nemusí stydět i v zahraničí. A pokud potká Fabii RS stejný osud jako Octavii RS, může zaútočit také na sportovněji založenou Fabi Combi RS.

zadek Fabie RSzadek Fabie RS

Článek Škoda Fabia RS byl publikován 24. listopadu 2007 v 20.34 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...