Kia Sephia

Tagy:  Kia

Sponzorované odkazy:

Kia Sephia

Kia Sephia 1.5

Kia sephia 1.5Kia sephia 1.5

Design

Tento kompaktní sedan už Vás nezaujme na pohled. I po jeho aktivní době vypadal už zastarale, v dnešní době působí Kia Sephia hodně obstarožitným dojmem. Byla zde snaha zkombinovat dva styly, evropský a americký, ale to se nepovedlo.

Interiér

To samé platí také pro interiér, rozsáhlá šedá není to pravé ořechové a tak Vás interiér nenadchne. Palubní deska je tvořena z měkčeného plastu, ale toho si ani nevšimnete. Tento dojem dále kazí obyčejná koženka na zadní straně předních sedadel. Dala by se označit jako praktická věc, ale z pohledu estetického zřejmě ne. V roce 1997, kdy byla Sephia vyrobena se tyto materiály už nepoužívaly. I přesto nejsou sedadla nejhorší a dobře drží tělo. Materiál je velice nekvalitně zpracován. Interiér rachotí s málokdy slýchanou intenzitou.

Kia Sephia se dá zařadit mezi větší sedany, ale uvnitř vozu moc místa nehledejte. Výška na obou dvou sedadlech je malá, tomu také odpovídá nízká stavba karoserie u které jsou ale vyvýšeny sedadla. Ale pro nohy je zde dostatek místa, který je očekáván. Jediné co je u **Sephie* chvályhodné je dostatek prostoru v zavazadelníku. Základní objem je veliký a po sklopení dělených sedadel se dá objem zavazadelníku zvětšit.

InteriérInteriér

Motor

Kia Sephia SLX 1.5 je usazen řadový zážehový čtyřválec a objemu 1498 cm3. Maximální výkon motoru činí hodnotu 80 koní a to při 5000 ot/min. Točivý moment má hodnotu 120 Nm při 2500 ot/min. Maximální rychlost je 170 km/h a zrychlení z 0–100 zvládne za 12.8 sekundy. K dispozici je klasická 5ti stupňová manuální převodovka. Výrobce udává kombinovanou spotřebu na hodnotu 8,3 litru na 100 km.

Kia sephia a zadek vozuKia sephia a zadek vozu

Článek Kia Sephia byl publikován 26. prosince 2007 v 20.04 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...