Ford Mondeo

Tagy:  Ford, Ford Mondeo combi

Sponzorované odkazy:

Ford Mondeo

Ford Mondeo

krásné dravé auto.krásné dravé auto.

Nové Mondeo posunulo kinetický design na novou úroveň, která zdůrazňuje všechny jeho klíčové prvky. Všechno se skloubí do jednoho skvělého auta, které ztělesňuje sílu a eleganci, která ho odlišuje od ostatních aut. Pro tento Ford Mondeo, ale i ostatní modely, je charakteristická lichoběžníková spodní mřížka. Vysoká kapota dělá dojem silného motoru, ale je ovšem tvarována tak, aby splňovala předpisy pro ochranu chodců.

K dostaní jsou tři karosářské verze. Sedan, liftback a kombi. Všechny mají stejnou výraznou siluetu s vysokými boky, které dáví agresivní vzhled, které jsou podtrženy výraznými lemy blatníků. Automobilka Ford, poprvé využila technologii laserového svařování, které umožňuje dělat svary bočních a střešních panelů elegantněji. To umožnilo odstranit gumové pásky po stranách střechy, které by jinak zakrývaly spáry panelů karoserie.

Interiér

Ve Fordu použili technologii nazvanou CAVE (Computer Aided Virtual Engineering). To je systém počítačů a projektorů, které vytváří virtuální interiér v životní velikosti. Takže sedadlo řidiče je umístěno do optimální pozice, a řidič má výhled do všech stran, stejně jako ergonomie umístění volantu a dalších ovládajících prvků.

Základní řady Ghia a Titanum mají čalouněný strop, které pokrývají i A-sloupky. Řidič má na výběr mezi osmi stupni nastavení sedadla, které je elektronicky ovládáno. Toto ovládaní je jen u těchto dvou řad. U řady Ambiente se musíte spokojit pouze s manuálním nastavením.

Do všech výbav patří klimatizace, kde bude také k dispozici dvouzónová varianta DEATC (Dual Electronic Atuomatic Temperature Control) s odděleným ovládáním pro řidiče a spolujezdce.

U základních výbav Titanium a Titanium X bude použito modré tónované sklo, které se bude odlišovat od ostatních výbav. Čtyřdvéřový sedan, pětidvéřový liftback a kombi, mají k dispozici čtyři úrovně výbavy. Ambiente nabízí bohatou základní výbavu, moderní Trend či luxusní Titanium a Ghia. Poslední dvě nabízené výbavy nabízejí luxus, které jsou k dostaní v nejvyšší třídy.

interiérinteriér

Motor

Na výběr je z 6 motorů:

– 1.6 Duratec Ti-VCT – zážehový motor s výkonem 110 nebo 125 koní, s pětistupňovou převodovkou.

– 1.8 Duratorq TDCi – vznětový motor s výkonem 100 koní, 125koní, pětistupňová manuální převodovka, silnější verze možná vybavena šestistupňem.

– 2.0 Duratorq TDCi – vznětový motor s výkonem 145 koní s převodovkou Durashift.

– 2.3 Duratec HE – zážehový čtyřválec s výkonem 161 koní se šestistupňovou automatickou převodovkou Durashift.

– 2.5 Duratec – zážehový pětiválec s výkonem 220 koní se šestistupňovou manuální převodovkou Durashift.

Mezi aktivní bezpečnost patří vylepšení stabilizační program ESP, ABS společně s EBD, automatické spuštění varovných směrových světel, zpoždění zhasínaní a vyspělou technologii světlometů.

Pasivní bezpečnost zajišťuje vylepšení systém ochrany (IPS) se sedmi airbagy. Dále horizontálně deformovatelný sloupek řízení, bezpečností pedálová skupina, bezpečnostní pásy s předpínači pro cestující na předních sedadlech.

záď vozu¨záď vozu¨

Článek Ford Mondeo byl publikován 5. prosince 2007 v 20.00 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...