Ford Transit

Tagy:  Ford Transit autobazar, Ford Transit valník, Ford Transit ceník

Sponzorované odkazy:

Ford Transit

Ford Transit 2.2TDCi

Pohled na Forda TransitaPohled na Forda Transita

Dnešní Ford Transit Van má mnoho typů se sedmi motory. Jedná se o šest přeplňovaných vznětových motorů o objemu 2.2 a 2.4 litru. Měli dvě převodovky, jedná se o pěti a šestistupňovou převodovku. Mají také různé délky rozvoru, tři výšky skříně a čtyřmi délkami.

Konstrukce a design

Základ je tvořen ze samonosné karoserie, která má motor uložený vpředu a pohon je také na přední nápravě. Prostor tvoří tři sedadla a od úložného prostoru je oddělena plechovou přepážkou. Tento model má zadní dveře křídlově dělené a jsou bez oken. Boční posuvná okna mají prosklenou část. Podlaha je pokryta pryžovým potahem. Vozu Ford Transit citelně chybí kotvící oka, alespoň jsou k dispozici robustní lišty z lehké slitiny.

Zadní dveře se standardně otevírají do 90 stupňů a po stisku tlačítka je lze otevřít až na 180 stupňů. Na stropě jsou umístěny dvě menší světla, které mají spínač na zadních i bočních dveřích. Střecha přesahuje nad kabinu a to je dobré místo pro uložení tažného lana či nářadí a apod.

Interiér

Sedadla mají zvedák umístěn v prolisu pravého sedáku spolujezdce. Jsou dostatečně pohodlná, potaženy jsou hrubým textilem. Cestující mají také mnoho odkládacích schránek, hlavně mezi spolujezdci, nechybí ani na dveřích. Přístrojový panel je dobře a logicky uspořádán. Volant má menší průměr a je vyroben z příjemného materiálu. Ukazatele jsou čitelné a vše je dobře ergonomicky rozvrženo.

Interiér Fordu TransitInteriér Fordu Transit

Motor

Jedná se o přeplňovaný vznětový 2.2 litru Duratorq TDCi. Jeho nejvyšší výkon je 96 kW při 3500 ot/min. a točivý moment 310 Nm při 1600 ot/min. Ford Transit dostal pětistupňovou převodovku. Dosahuje maximální rychlosti 158 km/h.

Užitný prostor Fordu TransitUžitný prostor Fordu Transit

Článek Ford Transit byl publikován 18. března 2008 v 22.00 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...