Autobazary

Tagy:  autobazar, autobazary, auto bazar, autobazary v Německu, auto bazary, AAA Auto Praha

Sponzorované odkazy:

Autobazary

V dnešním článku o autobazarech si povíme o jejich kvalitách a podvodech. Na úvod bych chtěl říct, že koupě auta v autobazaru není vždy nevhodná investice, nechci Vás nějak odradit od koupě ojetého vozu.
Dnešní autobazary provádějí výkupy aut a jejich prodej. Avšak v některých případech můžete být okradeni o poměrně vysokou cenu za ojeté auto

Podíváme se na poměrně oblíbené podvody autobazarů

Začneme asi tím nejznámějším a nejpoužívanějším případem, což je nechat si dovézt bourané auto z ciziny, které se následně opraví z jiných vraků aut a prodá se velice předražené. Koupí se ojeté auto z ciziny cca za 20 tisíc korun, zde se nechá opravit a následně se prodá už za nějakých 105–110 tisíc korun. Prodejci přichází k velice snadno vydělaným penězům.

Jak se proti tomuhle bránit?

Zde je menší rada na co si dát pozor a jak tomu předejít!

Nekupovat automobil, který byl havarován. Důsledně žádat ustanovení v kupní smlouvě, že automobil nebyl nikdy havarován. V záznamu a technickém stavu vozidla uvést totéž. Jakmile nemáte takto jasné vyjádření prodávajícího, nebudete mít mnoho šancí v případě, že se budete jako oběť podvodu chtít bránit, např. pomocí soudu.
Dále tu máme kradená auta. Kradená auta jsou převážně z ciziny. U nás nechají vyměnit motor z nějakého stejného, ale bouraného auta. Auto je jako nové. Někteří lidé na takovéhle věci přijdou, až se jim auto porouchá nebo se úplně rozbije.
Další velmi používaným podvodem, který autobazary provádějí je stáčení najetých kilometrů u aut v autobazarech. U vozidel se servisní knížkou, kde je zaznamenáván kilometrový průběh, se tomuto triku vyhnete.
Ze zákona vyplývá záruka i na ojetá vozidla. Většinou klient, aniž by o tom věděl, podepíše kupní smlouvu s textem, že bazar neodpovídá za případné závady na vozidle. Tento důležitý text je natištěn někde dole na smlouvě miniaturním písmem a klient jej může přehlédnout. Proto doporučuji pokud možno ojetiny kupovat v bazarech, které jsou součástí prodeje dealera nových vozů. Většinou je zde předpoklad, že tyto vozy byly řádně prověřeny, dealerovi jde o dobré jméno a snaží se dodržovat záruky.
Hodně štěstí při koupi ojetého vozu a dávejte si pozor!

Článek Autobazary byl publikován 23. srpna 2007 v 07.00 v rubrice Informace. Autorem článku je SpitfireE. Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...