Hyundai i20 – konkurent Škody Fabie

Tagy:  Hyundai i20, Hyundai i 20, Hyundai i20 cena, Hyundai i20 test

Sponzorované odkazy:

Hyundai i20 – konkurent Škody Fabie
Hyundai i20Hyundai i20

S korejskou automobilkou Hyundai se jakoby roztrhl pytel s nabídkou malých vozů, nyní se blíže seznámíme s modelem Hyundai i20, který přesně pasuje mezi své bratříčky Hyundai i10 a Hyundai i30. Tento model se stal nástupcem známého Hyundai Getz a jako největší protivník ve své třídě proti němu stojí Opel Corsa. Může se stát konkurentem také pro Škodu Fabii, jelikož je prostornější, má hezčí design a v základní ceně, která je srovnatelná s nejlevnější Fabií, nabízí úctyhodný počet šesti airbagů a klimatizaci.

Vzhled a výbava

Hyundai i20 – zadní pohledHyundai i20 – zadní pohled

Vzhled automobilu nijak nevyčnívá od normálu, avšak vůz je nadmíru stylový a určitě se za něj stydět nebudete. Rozměry vozidla jsou následující: délka 3940 mm, šířka 1710 mm a výška 1490 mm. Celková hmotnost vozidla je 1127 kg a rozvor kol má velikost 2525 mm. Zpracování interiéru i použité materiály jsou poměrně na dobré úrovni, i když design není tak povedený jako například u Corsy. U Hyundai i20 se můžeme setkat s mnoha moderními prvky, mezi něž nesmí chybět dynamický trojramenný volant, přehledné uspořádání tlačítek na palubní desce spolu s palubním počítačem, port USB pro snadnější přenos hudby, již zmíněná klimatizace nebo elektrické ovládání oken a zpětných zrcátek, která jsou ještě k tomu vyhřívaná. I přes to, že automobil vypadá malý, tak se do něj pohodlně usadí čtyři osoby. Je to kvůli skutečnosti, že prostor pro zavazadla se musel mírně uskromnit na 295 litrů. Je vhodné podotknout, že vozidlo vyniká skvělými pěti hvězdičkami v testech Euro CNAP.

Hyundai i20 – interiérHyundai i20 – interiér

Motory

Hyundai i20 se prodává s bohatým výběrem motorů, můžete si vybrat celkem ze tří benzínových motorů s objemem 1.2, 1.4 a 1.6 l nebo ze čtyř druhů dieslových motorů, kde se hodnoty pro objem motoru vyskytují v úrovni 1.4 l nebo 1.6 l. V první variantě existují dva typy výkonu motoru s počtem 75 nebo 90 koní a u druhé varianty se můžeme setkat se 115 nebo 120 koňmi.

Při jízdě auto není příliš hlučné a řídí se na výbornou, auto je hravé a se skvělými jízdními vlastnostmi, které v prvé řadě kladou důraz na komfort cestujících.

Článek Hyundai i20 – konkurent Škody Fabie byl publikován 4. dubna 2009 v 08.45 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...