Hyundai Matrix

Tagy:  Hyundai Matrix, Matrix

Sponzorované odkazy:

Hyundai Matrix

Nový Hyundai Matrix můžeme označit jako rodinné auto, ve kterém máte jistotu pohodlné a bezpečné jízdy. Tento model se zrodil v designérském s studiu Pininfarina a přináší vám celou řadou inovativních řešení a je připraven na jízdu do světa budoucnosti.

Hyundai Matrix

Design

Matrix je po stránce designu zpracovám velmi dobře. Je to rodinné auto, takže žádné ostré sportovní rysy očekávat nemůžeme, ale přesto má exteriér své kouzlo. Mohutná přední část působí jako příď korábu, kterým Matrix rozhodně je. Plynulé boční liie přechází v poněkud nudnější zadek. Tentokrát účelnost zvítězila. Zadní část tvoří především dveře úložného prostoru. A jsou opravdu velké, stejně jako celý úložný prostor.

Interiér

Interiér je jako u každého nového vozu velmi povedený. I když jsou ve vnitřku použity hlavně tvrdé plasty, i tak nikoho neurazí. Plasty jsou použity hlavně kvůli finanční stránce. Ještě jednu vlastnost Matrix má. Je totiž až neuvěřitelně praktický. Vůz je napěchovám velkým množstvím užitečných pomůcek. Opěradla předních sedadel jsou vybavena sklopným stolkem, který zajišťuje pohodlí cestujícím ve druhé řadě sedadel. Úložných prostorů na palubní desce je hned několik. Praktická schránka pro uložení drobností pod volantem na místě řidiče. Pod sedadlem předního spolujezdce je k dispozici zásuvka pro uložení drobných cestovních potřeb. Postranní schránka umístěná v zavazadlovém prostoru. A to rozhodně není vše.

Hyundai Matrix zezadu

Motory

Matrixu máte možnost výběru ze tří motorů. Prvním je motor o objemu 1.5 litru CRDi VGT. Tento motor je velmi tichý, plynulý a ekologický. Maximální výkon je 75 kW. Druhým je motor o objemu 1.6 litru. Nabízí maximální potěšení z jízdy a vyžaduje minimální péči. Maximální výkon je 76 kW. A poslední je motor typu Beta II o objemu 1.8 litru. Toto je nejsilnější motor, který se svým výkonem 90 kW uspokojí i ty nejvášnivější řidiče.

Bezpečnost

Airbagy řidiče i spolujezdce vás chrání ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujete. Velmi účinné jsou i boční airbagy. A jak to funguje? Při čelním nárazu se ve zlomku vteřiny aktivují předpínače předních bezpečnostních pásů, které fixují cestující v sedadlech do polohy ideální pro efektivní a bezpečnou činnost airbagů. Systém elektronického rozdělování brzdné síly reguluje brzdný tlak v závislosti na rozložení zatížení vozidla a napomáhá udržení směrové stability při brždění.

Matrix

Shrnutí

Hyundai Matrix je rozhodně vůz, který má co nabídnout. Ať už je to pohodlí při jízdě, velký zavazadlový prostor, úsporné motory nebo cena. Ta je totiž velmi příjemná. Matrix pořídíte v rozmezí 300 až 400 tisíc, což je na rodinné auto velmi pěkné.

Článek Hyundai Matrix byl publikován 24. září 2008 v 18.52 v rubrice Auta. Autorem článku je Jan Topinka. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...