Volkswagen Tiguan – silná kompaktní čtyřkolka

Tagy:  Volkswagen Tiguan, Volkswagen Touran, Volkswagen Golf, Volkswagen, VW

Sponzorované odkazy:

Volkswagen Tiguan – silná kompaktní čtyřkolka
Volkswagen TiguanVolkswagen Tiguan

Tento nový model automobilky Volkswagen s názvem Volkswagen Tiguan, který se dá lehce specifikovat jako kompaktní terénní čtyřkolka, může konkurovat vozům jako je Toyota Rav4 nebo Honda CR-V. Vůz spadá do stále se rozrůstající kategorie SUV.

Největším plus je pro něj skvělá výbava, výběr ze zajímavých barev a opravdu velká kola, za něž se leckdo nemusí vůbec stydět. S nimi se vůz Volkswagen Tiguan dokáže vyrovnat i s automobilem BMW X3.

Vzhled

Co se vzhledu týče, je Tiguan plnoprávným příslušníkem v rodině Volskwagen, protože je na vozidle mnoho detailů, které mluví samy za sebe. Některé časti vycházejí přímo z jiných modelů stejné značky. Například podvozek náleží VW Golf 5. generace, zatímco jeho přední a zadní uchycení patří nové generaci VW Passat. Motor a všechny jeho náležitosti spolu s brzdovým systémem je zase inspirován modelem VW Phaeton.

Volkswagen TiguanVolkswagen Tiguan

Hmotnost automobilu činí 1590 kg, jeho zrychlení z 0 na 100 km/h je za 10,5 s, přičemž maximální rychlost dosahuje až na 186 km/h. Vůz je dlouhý 4457 mm, široký 1809 mm a vysoký 1686 mm. Rozvor náprav se pohybuje na 2604 mm. Spotřeba je pěkných 7,2 l na 100 km.

Můžete si vybrat ze tří různých verzí a to Track and Field, Trend and Fun nebo Sport and Style. U první uvedené verze je ojedinělá možnost nastavení podvozku, která se zatím nevyskytuje u jiného vozu. Mluvím zde o speciálním nastavení pro nájezdový úhel až na hodnotu 28 stupňů, s porovnáním s jinými vozy, které dosahují pouze 18 stupňů, je tento úhel opravdu vysoký. Tomu je přizpůsobená také elektronika, která řeší co možná nejdynamičtější jízdu. Boční zpětná zrcátka pocítila rovněž změnu v designu za účelem jejich praktičnosti a aerodynamiky. Další verze jsou o něco více elegantnější, jelikož je zde jiný přední nárazník.

Volkswagen TiguanVolkswagen Tiguan

Motory

Volkswagen Tiguan se vyrábí s několika různými motory. Máte k dispozici motor 1.4 TSI, který má výkon 140 koní, dále klasický 2.0 TDI s výkonem o hodnotě 140 koní. Další dva odlišné motory s objemem 2.0 jsou s dovětkem TSI a TDI mají zabudován filtr pro pevné částice, ty mají celkem 170 koní.

Článek Volkswagen Tiguan – silná kompaktní čtyřkolka byl publikován 12. dubna 2009 v 09.10 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...