Škoda Fabia S2000 – Motorsport bude mít nový sportovní speciál

Tagy:  Škoda Fabia S2000, Škoda Fabia S 2000, Škoda Fabia

Sponzorované odkazy:

Škoda Fabia S2000 – Motorsport bude mít nový sportovní speciál
Škoda Fabia S2000Škoda Fabia S2000

Mladoboleslavská automobilka Škoda představuje na autosalonu v Ženevě novou studii jedinečného sportovního vozu, který nese název Škoda Fabia Super 2000, pro zjednodušení můžeme použít zkrácený název Fabia S2000.

Charakteristické vlastnosti

Automobil vychází z druhé existující generace vozu Škoda Fabia, ale bude upraven dle přísných pravidel automobilové federace FIA, takže bude vybaven dvoulitrovým benzínovým atmosférickým čtyřválcem se šestistupňovou sekvenční převodovkou. Bude mít navíc pohon na všechna čtyři kola a také tři mechanické diferenciály.

Testování

Harald Ludanek, bývalý šéf vývoje Škody Auto, se podílel na studii tohoto výjimečného sportovního speciálu a slibuje, že automobil bude zcela určitě nasazen do motoristických soutěží. Dále prohlašuje, že koncern získal v nedávné době příslib, že v kategorii motoristického sportu mohou nadále pokračovat, což usuzuje, že pro Škodu je to ta pravá kategorie. Toto auto však bude poněkud lidovější, jelikož bude zaměřeno převážně na naše zákazníky, aby si jej mohli také dopřát.

Škoda Fabia S2000 – zadní pohledŠkoda Fabia S2000 – zadní pohled

K dvojici řidičů, kteří byli pověřeni otestovat tento vůz v Rakousku, patří Jan Kopecký a Raimund Baumschlager. K nim se dodatečně přidal také vítěz letošního ročníku Central European Rally známý Carlos Sainz, který je také důležitým členem továrního týmu Volkswagen. Všichni piloti ocenili velký pokrok automobilky, která doladila menší chyby a úpravy od posledního testování. V nové Fabii S2000 vidí velký potenciál. A aby byla obnovena více než stoletá historie a stále více opomínaná sláva Škoda Motorsportu, tak se jí Volkswagen snaží podpořit. Nová Fabia S2000 by se měla objevit už příští rok na mistrovství světa.

V současné době provádí Škoda Auto testování a optimalizace prvního funkčního prototypu v kategorii Super 2000, vůz bude nasazován ve stejnojmenné kategorii Super 2000 v národní i mezinárodní úrovni. Vývoj vozu bude nadále pokračovat v zastoupení po celém světě a bude se uvažovat také o nabídnutí vozu soukromým týmům.

Fotografie pochází z www.skoda-auto.cz.

Článek Škoda Fabia S2000 – Motorsport bude mít nový sportovní speciál byl publikován 28. dubna 2009 v 07.42 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...