Škoda Octavia II – upravený vzhled i vlastnosti

Tagy:  Škoda Octavia II, Škoda Octavia, Škoda, Škoda Octávia

Sponzorované odkazy:

Škoda Octavia II – upravený vzhled i vlastnosti
Škoda Octavia IIŠkoda Octavia II

Přichází další nový facelift známého automobilu Škoda Octavia. Pojďme se podívat na to, jaké změny designéři provedli a vůbec, co můžeme celkově od nového vozu očekávat. Vězte, že změny, kterým si vůz při vývoji prošel, se netýkají pouze jeho vzezření, ale dokonce i jeho jízdních vlastností.

Exteriér

Nová Škoda Octavia pro nás připravila zajímavý design, který je především viditelný v přední části vozu, kde se nachází nově tvarované velké světlomety. Podle nich můžeme poznat příbuznost s vozem Škoda Superb. Jeho linie nejsou až tak ostré, mají oblé hrany a ladně splývají s ostatními částmi karoserie. Je vidět, že se výrobci snaží vytvořit modernější nadčasový vzhled. Pod základními světly bude místo i pro mlhová a doplňující světla. Mlhová světla jsou uzpůsobena tak, že je můžete použít i při denním svícení.

Škoda Octavia II – zadní pohledŠkoda Octavia II – zadní pohled

Maska chladiče také změnila svůj tvar a má tradiční výrazné členění. Stejně tak zpětná zrcátka se mírně rozšířila a jsou doplněna o směrová světla. Už v základní výbavě si je můžete elektricky ovládat a nastavovat. Zadní světla již nejsou tak výrazná, obrysová světla jsou stále tvarována do písmene C.

Celková délka tohoto vozu dosahuje 4569 mm, šířka je 1769 mm a výška 1462 mm. Rozvor kol činí 2578 mm.

Interiér

Vnitřní palubová deska se nedočkala změny, její tvar je stejný. Naopak došlo ke změnám materiálů pro obklady a čalounění, které více lahodí se zbytkem interiéru. Máte také možnost vybrat si design v podobě imitace dřeva. Na palubní desce přidány nové funkce a ovladače. Také volant dostal novou image, přiblížil se té „superbovské“.

K novým bezpečnostním prvkům můžeme zahrnout aktivní hlavové opěrky WOKS, které při srážce zmírňují následky pro krční páteř. Do výbavy také patří hliníková kola, parkovací asistent nebo například nový imobilizér.

Škoda Octavia II – interiérŠkoda Octavia II – interiér

Motory

Z motorů se budou vyrábět zážehové čtyřválce s objemem 1,4 l s výkonem 59 kW nebo 1,6 l s výkonem 75 kW. Dále máte na výběr z přeplňovaných motorů s objemem 1,4 l a výkonem 90 kW, 1,8 l s výkonem 118 kW a 2,0 l s výkonem 147 kW. Vznětové motory zůstanou tradiční s dovětkem TDI – 1,9 TDI (77 kW) a 2,0 TDI (103 kW nebo 125 kW). Spotřeba ve městě je 7,5 litru a mimo město činí o litr více.

Fotografie pochází ze stránky skodaauto.cz.

Článek Škoda Octavia II – upravený vzhled i vlastnosti byl publikován 6. května 2009 v 07.38 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...