Peugeot 107 – živé stříbro v novém

Tagy:  Peugeot 107, Peugeot 107 trendy, Peugeot 107 smile, Peugeot107

Sponzorované odkazy:

Peugeot 107 – živé stříbro v novém
Peugeot 107 třídveřovýPeugeot 107 třídveřový

Tak jako například automobilka Citroën představila svůj nejmenší nový vůz s označením Citroën C1, tak také ostatní automobilky nezaspaly na vavřínech. Peugeot uvádí na trh zbrusu nové malé vozítko Peugeot 107. Jeho vzhled se zásadně neliší od jeho větších bratříčků (Peugeot 207 nebo Peugeot 307).

Vzhled

Nejdominantnějším prvkem vozu Peugeot 107 je zcela jistě maska chladiče, která se zvětšila a byla navíc doplněná o drobné chromové detaily. Celkově je jeho vzhled sympatický, jelikož nám jeho úsměv v mysli zanechá více než pozitivní emoce. Naopak v zadní části automobilu příliš mnoho novinek oproti jeho bráškům nenajdete. Za zmínku může pouze stát přepracovaný zadní nárazník, ale to je všechno.

Verze a výbava

K dostání jsou dvě verze a to Smile a Trendy jak u třídveřového typu, tak také u pětidveřového. V základní verzi Smile se můžete těšit na systémy ABS, AFU a REF, světla pro denní svícení, přípravu pro rádio a ocelové kryty kol. Verze Trendy má navíc například airbag řidiče a spolujezdce, elektrický posilovač řízení, sklopitelné zadní sedadlo v poměru 50:50, centrální zamykání s dálkovým ovládáním nebo elektricky ovládaná přední okna.

Peugeot 107 pětidveřovýPeugeot 107 pětidveřový

Hlavním rozdílem v designu obou těchto verzí je ten, že verze Trendy je doplněna o boční lišty na dveřích. Je zajímavé, že u obou dvou typů – třídveřové i pětidveřové – jsou stejně velké první dveře. Ty jsou opravdu poměrně velké a místo v interiéru je také dostatečné. Přední sedadla můžete ještě posunout o velký kus dozadu.

Motor

Nový Peugeot je vybaven motorem o objemu 1,0 l se třemi válci a 12 ventily, jehož maximální výkon činí 50 kW. Kombinovaná spotřeba se průměrně pohybuje kolem 4,6 litrů na 100 km.

Třídveřovou verzi můžete pořídit od 214 900 Kč, pětidveřová verze začíná na ceně o pět tisíc vyšší a to 219 900 Kč.

Fotografie pochází ze stránky www.peugeot.cz.

Článek Peugeot 107 – živé stříbro v novém byl publikován 21. května 2009 v 08.19 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...