Pojitění vozidel: Neplaťte více, než musíte

Tagy:  Povinné ručení, pojištění, povinnost, srovnání, pojišťovna, internet. salvepojisteni

Pojitění vozidel: Neplaťte více, než musíte

Málokdo by dobrovolně platil za cokoli víc, než musí. Motoristé si hlídají, kde je levnější benzin a nyní porovnávají, kde koupí nejvýhodněji zimní pneumatiky. Stejné je to i s pojištěním, díky internetu mají přehled, která pojišťovna jim bude nejlépe vyhovovat.

Průměrně má každý druhý Čech vlastní vůz, včetně dětí. Přesto je ale stále poměrně hodně řidičů, kteří v oblasti povinného ručení tápou, nebo ho zkrátka neřeší. V posledních letech se na českém trhu objevilo mnoho pojišťoven, které konkurují starým známým subjektům cenou, službami nebo obojím. Je proto dobré si porovnat, jestli by se nevyplatilo přejít jinam. Na nic tedy nečekejte a spočítejte si povinné ručení.

K tomuto kroku člověk ani nemusí vstávat ze židle. Z pohodlí domova lze porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven. Rychle tak zjistíte vše – nejen jaká pojišťovna je skutečně ta nejlepší, ale co více – speciální on-line kalkulačky vyberou vhodné povinné ručení zrovna na míru motoristy, který právě sedí u počítače. Na webu řidič jen vyplní pár údajů o autě, o sobě, aby program započítal všechny možné slevy a bonusy a pak už má k dispozici nabídku, která je pro něj objektivně nejvýhodnější. Okamžitě vidí aktuální sazby a ceny pojišťoven, rovnou i se slevami, které mu daná pojišťovna poskytne.

A je celkem jedno, jestli se porovnává povinné ručení, které musí platit všichni, nebo havarijní pojištění, které je dobrovolné. Mimochodem, stejně snadno lze dnes zjistit, u koho je výhodné odebírat elektřinu, plyn, ale i v oblastech dalšího pojištění.

Bude pojištění vozu na CNG výhodnější? Internet poradí, hledejte! Foto: Martin SingrBude pojištění vozu na CNG výhodnější? Internet poradí, hledejte! Foto: Martin Singr

I pro již pojištěné motoristy

Porovnání na internetu se hodí nejen těm, kteří si pojišťovnu právě vybírají, ale i motoristům, kteří již pojištění mají. Třeba zjistí, že jejich poskytovatel pro ně není tak výhodný, jak si mysleli nebo se naopak ubezpečí, že vybrali nejlépe, jak mohli. Vyplatí se jednou za čas si vše překontrolovat, nabídky se totiž vyvíjejí, ceny pomalu rostou a i když jste třeba před pěti lety vybrali nejlépe, dnes to nemusí platit. A pak není žádný problém změnit pojišťovnu. Zabere to sice nějaký čas, hlavně papírování, ale za tu úsporu to obvykle stojí – nabídky se liší až o stokoruny.

Na druhou stranu se vždy zobrazí jen oficiální nabídky, a kdo umí smlouvat, může cenu stlačit ještě o něco níže. Nikdo totiž motoristu nenutí, aby hned podepsal smlouvu, která bude nejvýhodnější, ale jako vodítko je takový web skvělý pomocník. Bez pomoci internetu by museli motoristé obíhat pojišťovny a zjišťovat nabídky osobně.

Článek Pojitění vozidel: Neplaťte více, než musíte byl publikován 14. října 2014 v 16.45 v rubrice PR články. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...