Nové Audi A8 již v předprodeji i u nás

Tagy:  Audi A8, předprodej, Česko

Sponzorované odkazy:

Nové Audi A8 již v předprodeji i u nás

Značka se čtyřmi kruhy oslavila na akci Audi Summit v Barceloně světovou premiéru nového modelu Audi A8. A právě tento model je možno objednat i u nás.

Čtvrtá generace modelové řady A8 je jedinečná hned z několika důvodů. Má stylový a výrazný design, precizní konstrukci podvozku, nový koncept dotykového ovládání a – elektrifikaci všech variant pohonu.

Design a interiér

Nové Audi A8 symbolizuje sportovní eleganci, když jeho výjimečnou sílu osobnosti vyzařuje příď s širokou, vzpřímenou maskou chladiče Singleframe, svalnaté těleso karoserie s ladnými tvary a záď s nepřerušovaným pásem zadních světlometů.

Interiér má záměrně minimalizovaný design. Ústředním prvkem nového ovládacího konceptu jsou dva dotykové displeje, které téměř splývají s leskle černou okolní plochou. Při každé aktivaci funkce řidič slyší a cítí kliknutí jako potvrzení výběru. Díky kombinaci akustické a haptické zpětné vazby i používání běžných dotykových gest, jako jsou například stírací pohyby, lze nový systém MMI touch response ovládat mimořádně bezpečně, intuitivně a rychle.

Motorizace

Audi A8 vstupuje na český trh se dvěma přeplňovanými motory V6: 3.0 TDI a 3.0 TFSI. Obě motorizace jsou spřaženy s osmistupňovou automatickou převodovkou tiptronic a prověřeným pohonem všech kol quattro.

Turbodiesel se zdvihovým objemem 2967 cm3 dosahuje nejvyššího výkonu 210 kW (286 k) a nabízí maximální točivý moment 600 N.m. Audi A8 s tímto motorem zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy a v akceleraci může pokračovat až do elektronicky omezené nejvyšší rychlosti 250 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva EU činí pro 3.0 TDI pouze 5,8 až 5,6 litru na 100 kilometrů. To odpovídá hodnotám emisí CO2 od 152 do 145 gramů na kilometr.

Zážehový motor V6 3.0 TFSI s přímým vstřikováním benzinu a přeplňováním turbodmychadlem poskytuje nejvyšší výkon 250 kW (340 k) a maximální točivý moment 500 N.m. Audi A8 tak zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy, A8 L za 5,7 sekundy. Hodnoty kombinované spotřeby paliva jsou u obou karosářských variant mezi 7,8 a 7,5 litru* na 100 kilometrů, hodnoty emisí CO2 mezi 178 a 171 gramy na kilometr.

Asistenční systémy

Jako první sériově vyráběný automobil na světě bylo nové Audi A8 vyvinuto speciálně pro jízdu s vysokou mírou automatizace.

 • Funkce autonomní jízdy v dopravní koloně (Audi AI traffic jam pilot) zajistí řízení v popojíždějící dopravě při rychlosti jízdy až 60 km/h na dálnicích a hlavních tazích se stavebně oddělenými protisměrnými jízdními pruhy.
 • Od roku 2018 bude Audi postupně uvádět do sériové výroby autonomní jízdní funkce, například pro automatické zaparkování vozidla do volné mezery nebo garáže a pro automatickou jízdu v dopravní koloně.
 • Centrální řídicí jednotka pro asistenční systémy (zFAS) poprvé během autonomní jízdy nepřetržitě vypočítává obraz okolí z fúze dat získávaných od senzorů. Kromě radarových senzorů, přední kamery a ultrazvukových senzorů používá Audi za tímto účelem také laserový skener.

Standardní výbava pro český trh má bohatý výčet položek

 • kožené čalounění
 • dotyková navigace MMI
 • LED světlomety
 • digitální přístrojový štít
 • adaptivní pneumatický podvozek
 • asistent jízdy v pruzích s nouzovým asistentem zastavení
 • automatickou převodovku
 • pohon všech kol
 • prodlouženou čtyřletou záruku s nájezdem 120 000 kilometrů

Na přání pak lze přidat další komfortní položky.

Nový model A8 je vyráběn v závodě Audi v Neckarsulmu a první vozy dorazí do České republiky v závěru roku 2017. Vstupní cena vlajkové lodi Audi činí v České republice 2 449 900 Kč, prodloužená verze je k dispozici za cenu od 2 585 900 Kč.

Zdroj foto: Audi

Článek Nové Audi A8 již v předprodeji i u nás byl publikován 25. listopadu 2017 v 00.00 v rubrice Auta, Novinky a Značky aut. Autorem článku je Pavla Jelínková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...