Nový Golf R Variant: všestranné kombi

Tagy:  Volkwagen, Golf R Variant, kombi

Sponzorované odkazy:

Nový Golf R Variant: všestranné kombi

Nový Golf R Variant je kombinaci sportovnosti s praktičností pro každodenní provoz, s variabilitou velkorysého vnitřního prostoru. Zůstává věrný tradici variability a všestrannosti s tím, že je to kombi pro volný čas i rodinný život.

Nový Golf R Variant nabízí agilitu a velkou praktičnosti pro každodenní provoz mimo jiné díky pohonu všech kol 4MOTION a systému R-Performance Torque Vectoring. Je prima kombinací kompaktního modelu Golf R2 a prostorné karosářské verze Variant.

Jízdní dynamika

Stejně jako kompaktní Golf R disponuje i Golf R Variant nově vyvinutým pohonem všech kol 4MOTION se systémem R-Performance Torque Vectoring. Ten zajišťuje variabilní rozdělování točivého momentu mezi kola zadní nápravy. Nová rozvodovka zadní nápravy má kromě toho na starosti také variabilní rozdělování hnací síly mezi přední a zadní nápravu.

Inovativní pohon výrazně zvyšuje agilitu nového modelu Golf R Variant především v zatáčkách. Systém současně zajišťuje i vyšší úroveň bezpečnosti, protože v zatáčce přenáší větší hnací sílu na vnější zadní kolo, což vozidlu poskytuje mimořádnou trakci při zachování neutrálních jízdních vlastností.

Propojení manažerem jízdní dynamiky

Systém pohonu všech kol 4MOTION je prostřednictvím manažera jízdní dynamiky síťově propojen s dalšími podvozkovými systémy, mezi něž patří elektronická uzávěrka diferenciálu (XDS) a na přání dodávaná adaptivní regulace podvozku DCC, která nabízí různá nastavení. Výsledkem jsou neutrální jízdní vlastnosti, optimální trakce a skvělá agilita. Konečné nastavení nového modelu Golf R Variant bylo optimalizováno na Severní smyčce Nürburgringu.

Kombi je vybaveno dvěma dodatečnými jízdními módy. V režimu „Nürburgring“ jsou všechny parametry pohonu přizpůsobeny právě pro jízdu na Severní smyčce a dalších náročných závodních okruzích. Jízdní mód „Drift“ zpřístupňuje mimo veřejné pozemní komunikace novou jízdní dynamiku a navyšuje potěšení z jízdy a bezpečnost při jízdě řízeným smykem.

Pohon vozu

Golf R Variant je poháněn přeplňovaným čtyřválcem se zdvihovým objemem 2,0 litru, který vychází z řady motorů EA888 a ve své čtvrté generaci dosahuje nejvyššího výkonu 235 kW/320 k a maximálního kroutícího momentu 420 Nm. Tato jednotka umožňuje sprint z klidu na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy. Nejvyšší rychlost 250 km/h lze zvýšit na 270 km/h na přání dodávaným paketem R-Performance.

Podvozek a každodenní provoz

Ani se specifickým sportovním podvozkem R a sportovní charakteristikou nepřichází u modelu Golf R Variant praktičnost pro každodenní provoz zkrátka. Jízdní režim „Comfort“, jeden z celkem čtyř sériově dodávaných jízdních módů, jimiž lze měnit nastavení parametrů motoru, převodovky, tlumičů, řízení a systému R-Performance Torque Vectoring, je koncipován pro co nejvyšší komfort.

Vnitřní prostor

Kombi boduje nabídkou vnitřního prostoru. V porovnání s modelem Golf je o 50 mm delší rozvor náprav modelu Golf R Variant kompletně využit ve prospěch interiéru. Z větších rozměrů profitují především cestující na zadních sedadlech. Zavazadlový prostor nabízí při využití celé výšky interiéru až po strop a sklopené druhé řadě sedadel maximální objem 1642 litrů. Na přání dodávané tažné zařízení s elektrickým ovládáním završuje charakter modelu Golf R Variant jako vysokovýkonného kombi pro každodenní provoz.

Kdy bude model k mání?

Čeští zákazníci mohou nový Golf R Variant již objednávat. Ceny v ČR začínají od 1 231 900 Kč vč. DPH.

Zdroj foto: Volkwagen

Článek Nový Golf R Variant: všestranné kombi byl publikován 5. října 2021 v 00.00 v rubrice Auta, Informace a Novinky. Autorem článku je Pavla Jelínková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...