Opel Vectra

Tagy:  Opel

Sponzorované odkazy:

Opel Vectra

Opel Vectra GTS

Opel Vectra při své jízděOpel Vectra při své jízdě

Design

Ten vychází zcela nového sedanu nové generace Vectry a je odlišný v několika detailech. Při pohledu na přední nárazník, kde dominuje lichoběžníkové maska s chromovými ozdobami a výraznými světlomety, který Vás zaujme. Při bočním pohledu je už rozdíl znát a to díky splývavé zádi, které budí dojem velkého kupé, která má ale dvojici dveří navíc. Opel Vectra GTS se snaží budit dojem většího vozu než ve skutečnosti je, pomáhají tomu nízká okna, vysoké boky a robustní záď.

Interiér

Geometrická strohost panuje po celém interiéru, takže na někoho může působit neosobně. Sportovně vypadající tříramenný volant, který má integrované ovládání audiosestavy, opravdu vypadá skoro sportovně. Celý audiosystém je zabudován ve středové konzoli. Údaje se zobrazí nad displejem, který se nachází nad audiosystémem, dále zobrazuje informace z palubního počítače a dvouzónové klimatizace.

Sedadla jsou velice pohodlná a lze je nastavit v jakémkoli směru, sedadlo řidiče lze také prodloužit (sedák). Dobře boční vedení při ostřejších zatáčkách zajišťují zvýšené tuhé bloky. Odkladacích ploch je dostatek, ale co se týká dveřních přihrádek, do těch se skoro nic nevejde. Objem zavazadlového prostoru je srovnatelný s konkurencí (Mondeo), a dá se také otevřít zevnitř nebo dálkovým ovládáním. Občas se ale stane, že budete muset zmáčknout špinavý čudlík na pátých dveřích.

Mínuse lze vytknout hned několika věcem. Jedná se o dotykové spínače světel, které působí lacině. Pro některé začátečníky to bude i problematické. Směrová světla jsou teď ovládána dotykem. Jemným stisknutím dáte najevo, že např. předjíždíte, delším stiskem pak nepřetržité blikání. V tomto je asi kámen úrazu, jelikož se nedá odhadnout správná síla stisku.

OPel Vectra a pohled na interiérOPel Vectra a pohled na interiér

Motor

Představíme si motor, který se na trhu prodává. Je jím šestiválec s objemem 3.2 litru a maximální výkon je 211 koní, točivý moment pak 300 Nm, což umožňuje jet maximální rychlostí 248 km/h! Ne nadarmo se říká, že je Opel Vectra GTS nejrychlejším vyráběním Oplem všech dob. Motor vyakceleruje na 100 km/h za 7.5 vteřiny. Udávaná spotřeba na 100 km ve městě činí hodnotu 14.3 litru, mimo město 7.6 litru a kombinovaná je 10.1 litru.

Opel Vectra ze zaduOpel Vectra ze zadu

Článek Opel Vectra byl publikován 18. ledna 2008 v 23.00 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...