Opel Corsa

Tagy:  Opel, Opel Astra g, Opel Astra f, Opel Astra Caravan, opelastra, Astra, Astra g, Opel Corsa

Sponzorované odkazy:

Opel Corsa

Historie automobilky Opel:

V roce 1862 kdy Adam Opel položil základy budoucího prům. koncernu. Šicí stroje a jízdní kola byly tehdy něčím zcela novým a proto se Adam Opel rozhodl tyto stroje vyrábět. KOncem předminulého století se objevil jeden stroj, který způsobil revoluci-Automobil. V roce 1899 Opel získal automobilovou továrnu v neměckém Anhaltsku. V roce 1902 vyrobila automobilka svůj první vůz s označením 10/12PS. Společnost Opel se vždy snažila přiblížit automobily nejšiřší veřejnosti. Lidová vozidla představoval model Opel 4/6PS z roku 1909, který se přezdíval Doktorwagen, protože nejčastěji ho používali doktoři, kteří jezdili po nekvalitních cestách ke svým pacientům.

Jeho prodejní úspěchy zajistili již v roce 1912 pozici největšího německého výrobce automobilů. Opel je jakožto výrobce kvalitních vozů s nevelkou cenou. Po ekonomické krizi ve 20. letech se Opel spojil s koncernem General Motors, kdy začli vznikat kvalitní motory ECOtec, které se vyrábějí dodnes.

Opel Corsa OPC

Motor u Opel Corsa:

Srdcem Opelu Corsa je přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6l. Maximální výkon je 192 koní při 5850ot./min., ale až v motoru vážně chytnou saze a po roztočení turbodmychadla se otáčky zvednou až do 6500ot./min., kdy mu zkříří cestu omezovač. Zrychlení z 0–100km/h trvá 7,2 sekundy a max. rychlost je 225km/h. Převodovkou je zde šestistupňová manuálka.

motormotor

Interiér:

Uvnitř vozu Opel Corsa je několik zajímavých prvků. Za povšimnutí stojí anatomická sedadla od firmy recaro integrovanými hlavovými opěrkami.

interierinterier

Design:

Agresivní předek automobilu Opel Corsa, kterému přidávají zamračené světlomety a obrovská tlama. Opel jezdí na 17palcových kolech, pokud si připlatíme tak o pale větší, kromě křídla nosí na zádi i difuzor. Celý vůz vypadá dobře.

designdesign

A na konec video tohoto dravce:


Článek Opel Corsa byl publikován 22. září 2007 v 12.13 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...