Opel Calibra

Tagy:  Opel Calibra tuning, Opel Calibra bazar, Opel Calibra na prodej

Sponzorované odkazy:

Opel Calibra

Opel Calibra

Opel Calibra její přední maskaOpel Calibra její přední maska

Něco málo z Historie

Na motor show ve Frankfurtu představuje Opel své nové 2+2 sedadlové sportovní kupé. Které uchvacuje svým nadčasovým vzhledem, množstvím elektronických vymožeností, ladností a rovnováhou. To vše a ještě víc za přijatelnou cenu. Její vzhled do tohoto dne byl přísně utajován.

Aerodynamická auta jsou krásná, ale většinou jsou příliš nízká a malá. Ale né Calibra.Ta má dostatek prostoru pro čtyři pasažéry a 300 litrů v zavazadlovém protoru. Reklamní moto „fun + function“ Prodáno 29,431 kusů v prvním roce produkce.

Dnes se toto auto dá pořídit za pár tisíc liber a dvoulitr 4×4 od dvou tisíc liber. Opel Calibra má přes 200 koní a relativně chytrý pohon čtyř kol se šestistupňovou převodovkou. Existuje vysvětlení, proč jsou Calibri tak levné. Jedná se totiž o Opel, a jak je známo Opel nemá moc dobrou image. Proto se pod kapotou objevila technika z Vectry a také palubní deska. A díky tomu se Calibra opravdu prodává za pár „babek“.

Interiér vozu Opel CalibraInteriér vozu Opel Calibra

Vyzdvihnout se dají velice dobré motory, které ale pracují s nepřesnou převodovkou a navíc hlavice vypadá jak z dodávky. Volant se chová velice neklidně a tím pádem jste neměli přímou a ostrou kontrolu nad řízením. Poté se General Motors rozhodli vyrobit Calibru, která by se vyrovnala Lancii Delta Integrale. Ta měla pod kapotou 204 koní, stálý pohon čtyř kol a dostala také Turbo, ale které bylo nakonec zklamáním.

Dalším motorem byl šestiválec o objemu 2.5 litru, který měl dostatek výkonu, ale rychlost se projevila na podvozku. Nejlepší Opel Calbra má šestnáctiválec se 150 koňmi.

Zadek vozu Opel CalibraZadek vozu Opel Calibra

Článek Opel Calibra byl publikován 26. února 2008 v 20.57 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...