Kaipan 57

Tagy:  Kaipan 57 bazar, Kaipan 57

Sponzorované odkazy:

Kaipan 57

Kaipan 57

Kaipan 57 je replika Lotusu Super SevenKaipan 57 je replika Lotusu Super Seven

Model Kaipan 47 se vyráběl několik let a po několika letech se muselo zapracovat na dalším vozu Kaipan, repliky vozů Lotus Super Seven. Modelu Kaipan 47 již nevyhovovali emisní normy a tak se Fordu nabízela možnost použít přeplňovaný motor. V letech 2001 a 2002 bylo zahájeno testování s motorem od Volkswagenu, jednalo se o motor 1.8 Turbo. Nový model dostal také novou zadní nápravu, která se vyskytuje na vozech Ford Sierra. Nový model byl tedy Kaipan 57.

Motor

Motor byl tedy 1,8 20V Turbo, klasická čtyřválec 2×OHC s pěti ventily na válec. Ten disponuje výkonem 150 koní při 5700 ot/min. Jeho maximální rychlost ke 185 km/h, zrychlit na 100 km/h zvládne za 5.8 s. Někteří majitelé si nechávají motor načipovat na 180 koní, čímž se dostanou na lepší hodnoty. Při použití motorových dílů z Audi, lze dosáhnout až 210 koní. Je spřažen s pětistupňovou převodovkou. Karoserie vozu Kaipan 57 je z konstruována z kompozitních materiálů a stále si zachovává 50 letý design od Colina Chapmana. Ta se skládá z nosu, bočnic, zadního dílu, kapoty, těla pod předním sklem a blatníků.

Interiér

Interiér zůstal klasicky vybaven a sedadla lze nechat jako laminátové skořepiny či použít čalouněné sedáky Kaipan. Vozy se dělají na míru každému majiteli, takže můžete také vidět sedadla od skvělých výrobců nebo také standartně dodávaný volant zn. Victory.

Interiér Kaipanu 57Interiér Kaipanu 57

Podvozek

Na předních kolech jsou použity dvojité trojúhelníkové ramena s neseříditelnými čepy. Zadní nápravu tvoří upravená náprava z Fordu Sierra, včetně nezávisle zavěšených poloos a bubnových brzd. Ty samé byly použiti i na předních kolech. Na všech kolech jsou použity vinuté pružiny a tlumiče Kaipan. Řízení je převzaté od Škody Felície, dokonce i plastová palivová nádrž na 40 litrů paliva.

Zadní část Kaipanu 57Zadní část Kaipanu 57

Článek Kaipan 57 byl publikován 12. března 2008 v 19.49 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...