Hummer H2

Tagy:  Hummer H2 SUT, Hummer H2 2008

Sponzorované odkazy:

Hummer H2

Hummer H2

Mohutný Hummer H2Mohutný Hummer H2

Design

Zajímavá je přední maska. O tu se totiž soudí Jeep, který přišel s tvrzením, že je maska okopírovaná. Jeep proto vydal třicetistránkový protest. Má typické hranaté hrany a nelze si ho splést s jiným vozem. Je to díky především masce a hranatým bočním oknům. Dále má jednodílné přední sklo, vykrojené blatníky a nerozdělenou masivní výztuhu uprostřed. Hummer H2 má délku 4783 mm, na výšku měří 1923 mm. I přes svou velikost má zachované krátké převisy, obří světlou výšku a krabicovou karoserii.

Motor

Pod kapotou je usídlen zážehový osmiválec o objemu 6.0 litru, který disponuje výkonem 232 kW a točivým momentem 490 Nm. Sílu motoru přenáší čtyřstupňová samočinná převodovka na všechny čtyři kola. Maximální rychlost je omezena na 160 km/h. Spotřeba s lehkou nohou je kolem 17 litrů na 100 km. Jinak je hodnota mezi 20 – 25 litry na 100 km.

Hummer H2 vyžaduje v terénu správné držení směru a využití pohonu. V normálním provozu je režim všech kol (4HI Open) rozdělen na nápravy v poměru 40/60. Po uzavření mezinápravového diferenciálu se poměr změní na 50/50. Pokud se náročnost terénu zvyšuje, lze uzavřít diferenciál (4HI Locked) do 70 km/h, což je vhodné pro strmější stoupání či nezpevněný povrch. Pro náročné uživatele je k dispozici tlačítko kontroly trakce TC2 nebo Eaton Elocker. Ty umožní rozložit sílu do všech náprav stejně a umožní se otáčet stejnou rychlostí. Systém je funkční do 30 km/h, po překročení se automaticky vypne.

Interiér

Ten je komfortně vybaven a zákazník zde najde výbavu od audiosystému až po klimatizaci. Sedadla jsou hozena v kůži a cestující mají pohodlný komfort, i co se týká prostoru nad hlavou a koleny. Středový tunel je klasicky mohutný a končí s předními sedadly. Na přístrojové desce nalezneme bílé kruhové přístroje a multifunkční volant. Pod volantem je mohutná páka na ovládání samočinné převodovky. Zavazadlový prostor má objem 1132 litrů a to bez nouzového sedadla. Rezerva je umístěna na zadní části vozu Hummer H2.

POhled do kufru Hummera H2POhled do kufru Hummera H2
Rozměrný zadek Hummera H2Rozměrný zadek Hummera H2

Video tohoto teréního vozu

Článek Hummer H2 byl publikován 20. března 2008 v 10.50 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...