Jaguar XF

Tagy:  Jaguar XF

Sponzorované odkazy:

Jaguar XF

Jaguar XF

Nový a elegatně dravý Jaguar XFNový a elegatně dravý Jaguar XF

Jaguar sestrojil tento model za účelem konečně porazit německého nadvládce ve vyšší střední třídě.

Design

Jaguar XF má výrazné agresivní sportovní linie, které vycházejí z modelů XK. Při bočním pohledu je jasné, že se jedná o nový jaguar nové generace. Tomu napomáhá vysoko umístěná odtoková hrana zavazadelníku. Střešní linie se rychle snižuje a to vyvolává otázku, zda je dostatek místa pro cestující.

Celé přídi dominují světla, která mají brutální sportovní dojem. Dále Vás zaujme přední maska se znakem, vyrobená z nerezivé oceli. Poté jsou tu i vstupy vzduchu ve spoileru, tvořené hliníkovými žebry.

Motor

základní paletu motorů tvoří 4 motory, z nichž pouze jeden je vznětový. Jde o motor 2.7 V6 se dvěma turbodmychadly, které vytvářejí maximální výkon 207 koní a točivý moment 435 Nm. Motor disponuje technologií vstřikování common-rail s piezoelektickými vstřikovači.

Dalším motorem je 3.0 V6, která má 235 koní a točivý moment 293 Nm. Motor využívá technologii plynule měnitelných časovaných ventilů VCP a variabilní délku sání. Dalším v řadě je přeplňovaný atmosférický motor 4.2 V8, který disponuje výkonem 298 koní a točivým momentem 411 Nm.

nejsilnějším motorem je předešlý motor doplněn turbodmychadlem. Celkový výkon je tedy 416 koní a točivý moment 560 Nm.

Všechny motory mají pouze jednu převodovku, jedná se o šestistupňovou automatku, která je ovladatelná páčkami pod volantem nebo klasicky. Síla motoru je přenášena na zadní kola, tak jak je u Jaguáru zvykem.

Interiér

Ten se skládá z drahých materiálů, jakými je kůže, kořenové dřevo z jihoamerického dubu či ořechu a klasický leštěný hliník. Interiér má tři stupně výbav: Luxury, Premium Luxury a SV8. Interiéru vévodí jednoduchá přístrojová deska, která má modře podsvícené přístroje na středové konzoly. Jaguar XF má pouze několik ovládacích tlačítek, zbytek je totiž ovládán z multifunkčního dotykového displeje. Originálně jsou řešeny výdechy ventilace. Ty nejsou vidět, pokud není motor vchodu. Když je motor vchodu, kryty ventilací se odkryjí a je plně funkční. Středová konzole je obložena dřevem s hliníkovými detaily.

Luxusní interiír Jaguaru XFLuxusní interiír Jaguaru XF

Přední sedadla jsou sice zmenšená, ale to vůbec jim to neubírá na pohodlí. Mají volitelnou elektronickou seřizovací polohu v osmi směrech. Verze SV8 nabídne poloh pro řidiče 16 a spolujezdci 12. Pro cestující je připravena audioaparatura o celkovém výkonu 440 W.

Zadek Jaguaru XFZadek Jaguaru XF

Zde je video, zachycující nový Jaguar XF

Článek Jaguar XF byl publikován 22. dubna 2008 v 22.21 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...