Kia Sportage

Tagy:  Kia Sportage recenze, Kia Sportage akce, Kia Sportage test

Sponzorované odkazy:

Kia Sportage

Kia Sportage 2,0 CVVT

Kia SporatgeKia Sporatge

Design

Na první pohled Vás zaujmou její sympatie, když se jedná o předělanou verzi Tuscona. Zadní část proběhla proměnou a dodala zádi osobitost. Problém mají designéři s napojením nárazníků s rovnou horní hranou. Celkový dojem kazí tato maličkost, ale pořád má Kia Sportage svůj sportovní půvab.

Motor

Pod kapotou dřímá základní motor LX, zážehový dvoulitrový čtyřválec DOHC CVVT s výkonem 104 kW. Na českém trhu bude k dostání za 599 tis. Kč. Dalšími motory jsou z verze EX, které jsou obohaceny o dva motory: 2.0 CRDi s výkonem 82 kW a 2.7 V6 s výkonem 129 kW. Kia Sportage dostala bohatou bezpečnostní výbavu se 6 airbagy, brzdový asistent a protiskluzový systém. V dražších verzích bude obsahovat i ESP.

Interiér

Kia SporatgeKia Sporatge

Na první pohled vypadá luxusněji než bychom si představovali a je rozhodně barevnější než zašedlý Tuscon. Celý interiér je vyveden v celobéžové barvě. Nechybí ji klimatizace, centrální zamykání atd. Dveře se dají lehce otevřít i zavřít a jejich velký stupeň otevíratelnosti je také skvělý, proto si pohodlně nastoupíme i vystoupíme. Sedadla jsou usazena výše a jsou velmi pohodlná.

Sedadla jsou pokryta příjemným syntetickým materiálem, který je protiskluzový. Přední anatomická sedadla mají dobré seřizovací rozměry a budou tak vyhovovat snad všem řidičům. Zadní řada disponuje rozměry do všech směrů. Na středové konzoly nalezneme stojánky na kávu či jiné nápoje.

Kia SporatgeKia Sporatge

Video od My Ride a jejich recenzi

Článek Kia Sportage byl publikován 25. června 2008 v 12.33 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...