Kia Rio

Tagy:  Kia Rio, Kia, Rio

Sponzorované odkazy:

Kia Rio

Kia Rio je dalším vozem asijské automobilky, který se dá považovat za konkurenci Fabie. Vyrabí se v oblíbené verzi hatchback a sedan. Rio je vůz s nazaměnitelným designem. Je maximalně praktický a vhodný pro mladé i starší řidiče.

Kia Rio

Design

Designéři vtiskli vozu nezaměnitelné znaky Kia, které jsou současným trendem automobilky. Celý vůz je precizně zpracován do nejmenšího detailu. Elegantní design je u tak malého vozu dosti důležitý. A nutno dodat, že Kia Rio umí zaujmout. Rio je automobil vhodný do města a to nejen svými rozměry.

Rio Hatchback

Praktičnost

Velký vstupní otvor do zavazadlového prostoru ocení každý řidič. Zavazadelník lze samozřejmě zvětšit sklopením zadních sedadel. Ale i bez sklopení je na tak malé auto v kufru místa dost. Praktických uložných prostorů má Rio více. Je to řada větších i menších detailů, které znovu a znovu potěší.

Interiér

Kia hlavně myslela na řidiče. Upravení sedadla a nastavení výšky volantu provedete za pár sekund. Přehledná palubní deska a ergonomicky tvarované ovládací prvky dodávají jízdě maximální pohodlí. Rio nabízí cestujícím největší prostor a komfort ve své třídě. Dostatek místa je i směrem nahoru tedy nad hlavou. Precizní výběr kvalitních materiálů v interiéru přesně pasuje k vozu.

Motory

Výběr z motorů je dostatečný. 1.4 řadový zážehový čtyřválec s vícebodým elektronickým vstřikováním o výkonu 71 kW je to nejslabší, co můžete v Riu mít. Naopak 1.6 řadový zážehový čtyřválec opět s vícebodým elektronickým vstřikováním o výkonu 82 kW je to nejsilnější. Oba tyto motory mají ve městě spotřebu těsně nad 8 l/100km. Posledním motorem je 1.5 CRDi řadový vznětový čtyřválec se systémem common-rail CRDi a variabilní geometrií turbodmychadla VGT o výkonu 81 kW a průměrné spotřebě ve městě 5.6 l/100km. Manuální pětistupňová plně synchronizovaná převodovka může být na přání nahrazena čtyřstupňovou automatickou převodovkou se sekvenčním řazením.

Bezpečnost především

Rio má i mnoho bezpečnostním elektornických systémů, které pomáhají vzládat řidiči nepředvídatelné situace. Nabízí mimo jiné i přední a boční airbagy a aktivní opěrky hlavy. ABS s EDB se starají o to, aby vaše jízda vždy skončila ve správném cíli.

Rio Sedan

Příslušenství

Ke svému Riu si můžete doobjednat i několik užitečných doplňků jako je parkovací asistent, tažné zařízení, nosič kol, střešní nosiče a mnoho dalších drobností i do interiéru vozu.

Shrnutí

Kia Rio je velmi povedený vůz, který okouzlí svým charakterem. Dá se říci, že je to jeden z nejlepších vozů své třídy.

Článek Kia Rio byl publikován 12. září 2008 v 23.42 v rubrice Auta. Autorem článku je Jan Topinka. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...