Volvo V50

Tagy:  Volvo V50, V50

Sponzorované odkazy:

Volvo V50

Design

Volvo V50, ostatně jako každé jiné Volvo, nadchne svým originálním designem. Kombinace na první pohled nenápadného moderního luxusu a maximálně praktických úložných prostor tvoří originální charakter vozu. Přední část V50 opět nese prvky známého skandinávského designu. Klasické zamračení světlometů a mezi nimi znak výrobce – to je poznávací znamení všech aut Volvo. Jednoduché a čisté linie, které utvářejí rysy boků, plynule přechází v zadní část s obrovským zavazadlovým prostorem.

Volvo V50

Interiér

Volvo V50 pohodlně usadí pět dospělých pasažérů. Prostorný a mimořádně pohodlný interiér vozu dodává pocit luxusu a bezpečí. Design vnitřku Volva V50 je jasným odkazem skandinávské kultury, kde jsou forma a funkce stejně důležité. Dřevo použité na obklady některých částí vozu má kořeny v proslulém nordickém nábytku. Prostředí řidiče oplývá intuitivními ovládacími prvky a mimořádným komfortem. Pohodlně se usaďte a užívejte si pocitu vzdušné jízdy. Vyšší kvalita, dodatečný úložný prostor a čistý skandinávský design charakterizují plovoucí střední konzoli Volva V50, nyní i v dubovém dřevě.

Volvo V50

Bezpečnost

Unikátní čelní struktura vozů Volvo nebo-li způsob, jak udržet energii způsobenou nárazem, aby prostor cestujících byl nedotčen, je zřejmě nejdůležitější součástí bezpečnostní výbavy. Inteligentní informační systém řidiče pomáhá soustředit se, když je to důležité a tím zabraňuje nečekaným situacím způsobeným nepozorností. Systém ochrany proti hypeflexi krční páteře zase předcházím zraněním, která by vás mohla stát život. Letmým pohledem na kontrolku zjistíte, zda jsou všichni pasažéři ve voze připoutaní. Dva automatické výstražné systémy jsou vyvinuty tak, aby upozornili jak vás, tak i okolní vozy, že je něco v nepořádku. Aktivní bi-xenonové světlomety dokážou osvětlit i to, co je za zatáčkou.

Výkon vozu

Pohon všech čtyř kol společně s technologií zvyšující přilnavost k vozovce za každého počasí dodávají jízdě komfort a bezpečnost. Vysoce výkonné motory Volvo s automatickou nebo manuální převodovkou sbližují výkon a hospodárnost díky elimnaci vnitřního tření. Elektrické řízení motoru, proměnlivé časování ventilů a systém přímého vstřikování common-rail dává vozu temperamentní výkonnost a nízkou spotřebu paliva. Volvo V50 také plně vyhovuje normám pro životní prostředí a i s rezervou.

V50

Shrnutí

Volvo V50, dokonalé vozidlo pro aktivní životní styl, můžete pořídít již od 579 tisíc.

Článek Volvo V50 byl publikován 12. října 2008 v 18.17 v rubrice Auta. Autorem článku je Jan Topinka. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...