Volvo FM

Tagy:  Volvo FM

Sponzorované odkazy:

Volvo FM

Na jaře v roce 1998 bylo rozhodnuto, že dalším obnovovacím krokem nákladních vozů Volvo bude model FM. Nová rodina FM modelů: distribuční, stavební, a víceúčelové nákladní vozy. To se ukázalo být dobrou volbou a ukázala se úspěšně dokončenou.

Volvo FM na výstavištiVolvo FM na výstavišti

Víc než následník

Vozy Volvo FM byla představená jak následníci slavných malých modelů: F86, F7 a FL7/FL10/FL12. Volvo FM sdílel stejné charakteristické rysy těchto náklaďáků se spolehlivostí a životností (nyní se zvýšila dokonce ještě více díky nadřazenému designu a obrovským vývojovým zdrojům kombinovaných se zkušeností z produkce více než jednoho milionu Volvo náklaďáků). Ale model FM je víc než jen následník od jeho předchůdce, díky jeho velmi blízkým vztahům k těžkým nákladním automobilům ve vozech Volvo.

Efektem ve vývoji náklaďáků Volvo FM byly usnadněny paralelním vývojem silných součástí, které jsou použity v široké škále nákladních aut Volvo, a to včetně malých FM náklaďáků, vysokých FM náklaďáků, amerických Conventional VN náklaďáků a konvečních VN náklaďáků. Použitím hlavních složek pro široký okruh vozidel je jediný způsob, jak garantovat dostatečné zdroje, které jsou k dispozici pro maximalizované rysy jako je spolehlivost, životnost, ekonomika, bezpečí, ergonomické a environmentál­ní rysy.

Volvo FM jako hasičské vozidloVolvo FM jako hasičské vozidlo

Volvo FM je náklaďák, který může vykonávat větší dopravní úkoly než jakýkoliv jiný Volvo náklaďák před tím. Toto není jen proto, že rozpětí výkonů v koních je velmi široký (250 a 420 koňských sil), ale také protože řada modelů byla rozšířená ve srovnání dostupnými pro předchozí modely FL7/FL10/FL12 náklaďáky. S novým Globetrotter je volba pro Volvo FM tím pravým, protože společně s krátkou kabinou a normální spací kabinou, najde řidič vhodné pracoviště, které jsou vhodné i na dálkové cesty, kde řidič potřebuje prostor po několik dní.

Široký okruh dopravních aplikací jsou také usnadněny mnoha dostupnými podvozky, včetně dvou, tří a čtyřnápravových konfigurací, ruční a automatické převodovky. Volvo FM se setkal s velikým přijetím, a zdá se, že bude oblíbený mezi dopravními společnostmi, tak jako jím byly nižší vozy Volvo F86 a F7.

Volvo FM vhodné i na stavbuVolvo FM vhodné i na stavbu

Článek Volvo FM byl publikován 26. března 2008 v 21.44 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...