Volvo C30

Tagy:  Volvo C30, C30

Sponzorované odkazy:

Volvo C30

Jednou se tak stalo, že návrháři Volvo mohli nechat uskutečnit svůj sen. A tak vzniklo Volvo C30. Vůz dotažený i v těch sebemenších detailech do úplné dokonalosti. Po dlouhých letech tak švédská automobilka přivádí na trh hatchback.

Volvo C30

Design

Design vozu působí svěžím a dynamickým dojmem. Předek vozu se nese v duchu tradice Volvo. Typické zamračené světlomety jsou spojené chromovanou mřížkou, která nese znak Volva. Boční pohled odhalí rozměrné boční dveře a dlouhá zadní boční okna. Když si bok vozu prohlédnete pozorněji zjistíte, že je celý hladký a bez jediné linie. To, čím se C30 liší od ostaních vozů Volvo je bezesporu zadek. Ten je řešen velmi netradičně. Zadní stěna je tvořena rozměrným sklem, které je celé výklopné a tvoří tak víko zadních dveří. Zadní světla jsou umístěna vertikálně. Druhou věcí, kterou vás vůz upoutá je masivní nárazník, který plynule přechází v mohutný plastový lem. Ten dominuje i přednímu nárazníku, prahům a okrajům blatníků.

Interiér

Jako celý vůz, tak i interiér je laděn sportovně. Opět není težké nalézt skandinávskou jednoduchost a praktičnost. Přístrojová deska zaujme pro Volvo již typickou tenkou středovou konzolí. Tenká středová konzole je hlavně designérským výstřelkem, praktičtější využití však nenabízí. Sedadla jsou jako vždy pohodlná a prostorově bohatě dimenzovaná. I ta nesou sportovní rysy. Když se do nich usadíte, připadáte si jako v kokpitu závodního auta. Interiér nabízí dostatek místa pro pasažéry.Volvo C30 je uzpůsobeno pro čtyři osoby, které mají maximální komfort.

C30

Bezpečnost

Je samozřejmostí, že i u takto specifického modelu jako je C30, je důležitá bezpečnost, kterou je Volvo proslulé. Hlavní pýchou švédské automobilky je unikátní čelní struktura, která zabrání porušení zóny, kde sedí pasažéři. Inteligentní systém řidiče za vás neustále monitoruje stav vozidla. Ale nejen stav vozidla ale i stav řidiče. Je to pomůcka, která například odloží možný příchozí hovor do vašeho mobilu, když zrovna projíždíte úsek náročný na řízení. Myslím, že je to velmi důmyslná věc. Unikátně tvarovaná sedadla v oblasti krční páteře zabraňují hyperflexi páteře, která vede ke zraněním s trvalými následky. Toto je jen několik životně důležitých pomůcek, které by nikdo z nás nechtěl na vlastní kůži okusit.

Volvo C30

Motory a jízdní vlastnosti

Jen krátce se podíváme na motory. Jejich mottem může být výkonnost a úspornost. V nabídce jsou dva motory, T5 s výkonem 230 koní a vznětový D5 s výkonem 180 koní. Na výběr máte vždy mezi pěti nebo šesti stupňovou manuální či automatickou převodovkou. Dynamické řízení stability trakce (DSTC) vám umožňuje optimalizovat výkon na jakémkoli povrchu.

Shrnutí

Volvo C30 je ze strany automobilky možná krokem do neznáma. Ale uvidíme, jak si v nabité konkureci například BMW řady 1, Audi A3 nebo Renault Mégane povede.

Článek Volvo C30 byl publikován 28. října 2008 v 22.06 v rubrice Auta. Autorem článku je Jan Topinka. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...