Renault Scénic – auto z budoucnosti

Tagy:  Renault Scénic, Renault Scénic recenze, Renault Scénik

Sponzorované odkazy:

Renault Scénic – auto z budoucnosti
Renault ScénicRenault Scénic

Na ženevském autosalonu se představil úplně vůz francouzské automobilky Renault s pojmenováním Renault Scénic v nové generaci. Výrobci si dali opravdu velkou práci s novým designem automobilu, tak uvidíme, zda se stane oblíbencem u věrných zákazníků i co se jízdních vlastností týče.

Vzhled

Na první pohled jsou vidět smyslné křivky, které automobilu propůjčují moderní a velice atraktivní vzhled se sportovními prvky. Dominantní částí je efektivně obarvené lemování umístěné na přední masce pod hlavními světlomety, které mají hodně protáhlý tvar.

Také zadní část automobilu hýří nápady. Jsou zde vtipně umístěná zadní světla, která jakoby vytváří spodní rohy zadního skla. Mají efektivní odlesky červené a bílé barvy. Celá záď je zakulacená a nad poznávací značkou je zajímavá zvýrazňující lišta. Na délku Renault Scénic třetí generace měří 4340 mm.

Interiér

Vnitřek vozu je prostorný a pro cestující nabízí všechny základní bezpečnostní prvky. Nechybí například systém pro kontrolu tlaku v pneumatikách, signalizace nezapnutí bezpečnostních pásů, automaticky zapínací stěrače a mnoho dalšího. Skvělou podívanou vám zajistí Thin Film Transistor, což je originální barevná počítačová obrazovka, na níž budou zobrazeny všechny aktuální hodnoty.

Pasažéři mají k dispozici dostatek odkládacího prostoru pro menší předměty dokonce i pod sedadlem. Základní objem zavazadlového prostoru je skvělých 522 litrů. Kufr je nastavitelný dle vašich představ tak, aby se do něj vešlo co nejvíce zavazadel.

Výbava

Renault Scénic nabízí systém ABS, stabilizační systém, tempomat, bi-xenonové světlomety, které se sami natáčí, brzdového asistenta, speciální systém ochrany SPR3 anebo navigační systém, který má speciální funkci pro pokračování i bez GPS signálu nebo hlášení kritických míst na silnicích. Jeho aktualizace je jednoduchá.

Motor

Z pohonných jednotek se bude vyrábět benzínová verze 1,3 TCe a naftová verze označená 1,6 dCi. U obou motorů je auto živé a silné, ale přes to nadmíru přesné. Navíc má motor nízkou spotřebu a také hodnotu vypouštěných emisí.

Fotografie pochází z www.renault.cz.

Článek Renault Scénic – auto z budoucnosti byl publikován 24. července 2009 v 07.44 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...