Kia Cee´D SportyWagon

Tagy:  Kia Ceed, Kia, Kia klub, Kia motors, Kia.cz

Sponzorované odkazy:

Kia Cee´D SportyWagon

Kia Cee´d SportyWagon

Kia ceed SW-poled ze preduKia ceed SW-poled ze predu

Motor

Dnes se zameřím na motor 1,6 CVVT o výkonu 90 kW při 6200ot./min. Točivý moment je 154 Nm při 5200ot./min. Maximální rychlost je 192 km/h. Z 0–100km/h zrychlí za 11.1 sekundy. Motor při jízdě s nezatíženým vozem jede dobře, má dostatečný výkon i točivý moment, v nízkých i středních otáčkách. Akcelerace probíhá plynule, pokud máte vyšší nároky na zrychlení, stačí ručičku otáčkoměru držet v 4000–6000 ot./min. Posilovač řízení má vyšší účinky než u konkurenčních vozů. Spořeba ve městě je 8.1l, mimo město 5.6l a kombinovaná spotřeba je 6.5l/100km.

Interiér

Precizní zpracování, malé spáry mezi díly interiéru, tím se muže chlubit. Ale má i své nedostatky. Zadní sedáky se zvětšily z 940 mm na 980 mm. Snadné přístupy k sedadlům zajištují velké vstupní průřezy a velké úhly otevírání dveří. Víko kufru se zvedá do výše 1870 mm a končí tedy bezpečně nad hlavami manupulujících se zavazadlovým prostorem. Některé plasty jsou náchylné na poškrábání. Přístojovka je vyrobena z měkkčího plastu.

interierinterier

Design

Designeři se snažili kombinovat populární prvky u moderních combi vozů-koncová světla, která jsou svisle orientována. Koncová světla vznikla z originálních světel hatchbacku a nové svislé části, které tvoří roh karoserie. Zajímavé jsou i zdvojené stvětelné prvky pro koncová světla. Vyšší pozice tedy zlepšuje viditelnost. Směrovy blinkry byly ponechány dole.

zad vou Kia ceedzad vou Kia ceed

Článek Kia Cee´D SportyWagon byl publikován 24. října 2007 v 22.40 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...