Eko revoluce: Hyundai Nexo

Tagy:  Hyundai NEXO. vodík, elektromobil, ekologie, úspora, ČEPP, soutěž Český energetický a ekologický projekt

Sponzorované odkazy:

Eko revoluce: Hyundai Nexo

Hyundai NEXO v Evropě kráčí po vítězné cestě a sbírá jedno ocenění za druhým. Vůz s vodíkovým pohonem nyní získal ocenění také na území České republiky, a to titul ČEEP (Český energetický a ekologický projekt) v kategorii výrobků a inovací.

Letošní ročník soutěže proběhl pod záštitou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva životního prostředí ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Výsledky vyhlásila společnost Top Expo CZ v rámci slavnostního galavečera 20. 11. 2018 v Betlémské kapli v Praze.

Huyndai NexoHuyndai Nexo

Hyundai je ve výzkumu a aplikaci vodíkového pohonu ve vedoucím postavení a druhá generace vodíkového elektromobilu značky Hyundai, model NEXO, získává řadu prestižních ocenění po celé Evropě. Koncept modelu NEXO byl představen na autosalonu v Ženevě již v roce 2016 a za pouhé dva roky Hyundai na stejném místě prezentoval finální podobu vozu.

„Je nám ctí převzít toto ocenění, jelikož potvrzuje správnost naší cesty,“ uvedl Jan Pohorský, specialista komunikace společnosti Hyundai Motor Czech.

z předávání ceny v rámci galavečera Betlémské kapli v Prazez předávání ceny v rámci galavečera Betlémské kapli v Praze

Odborná porota ČEEP předání titulu komentuje slovy:* „Hyundai NEXO nabízí nejvyspělejší techniku na trhu také díky funkcím autonomní jízdy, chytrým vyspělým asistenčním systémům a nejvýkonnějšímu poháněcímu ústrojí ve svém segmentu."*

Moderní technologie, inovace a čistá mobilita jsou dlouhodobé cíle společnosti Hyundai Motor Czech. A Hyundai NEXO je výjimečný vůz, který ukazuje kam až může motorismus jít. Model je vybaven nejmodernějšími asistenčními systémy a prvky aktivní bezpečnosti SmartSense, aby splňoval nejvyšší evropské bezpečnostní standardy.

Bezpečnost vodíkového elektromobilu NEXO potvrzuje také nedávno dosažený plný počet pěti hvězdiček v hodnocení nezávislé organizace Euro NCAP (European New Car Assessment Programme), která testuje bezpečnost vozidel. Hyundai NEXO se tak stal prvním vozem s pohonem na vodík, který takové ocenění obdržel.

Cílem soutěže ČEEP (Český energetický a ekologický projekt) je prezentovat projekty, stavby, technologie a inovace zaměřené na zvýšení energetické účinnosti a dosažení úspor ve všech segmentech průmyslu a energie.

Zdroj foto: Hyundai

Článek Eko revoluce: Hyundai Nexo byl publikován 5. prosince 2018 v 00.00 v rubrice Auta, Informace a Novinky. Autorem článku je Pavla Jelínková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...