Suzuki Sx4

Tagy:  Suzuki, Suzuky,

Sponzorované odkazy:

Suzuki Sx4
Suzuki Sx4Suzuki Sx4

Design

Podařilo se vytvořit vyvážený automobil, který má dynamicky tvarovanou příď, která je osazena agresivním nárazníkem a zakroucenými protažený světlomety. Lehce zaoblená střecha a robustní záď. Zblízka Vás zaujme velké čelní sklo, užší boční sloupky a velké zadní okno. zavazadlový prostor má objem 270 litrů a po sklopení se nám naskytne o objemu 1045 litrů. Suzuki Sx4 jezdí na 16" palcových kolech.

Interiér

Do suzki Sx4 se snadno vleze, díky dostatečně velkým vstupním otvorům i úhlem dveří při otevření dveří. Palubní deska Vás ohromný moderními tvary, s převahou dlouhých oblouků. Zakulacená středová konzole má po stranách hliníkový dekor. palubní desku tvoří klasické tvrdé plasty, které jsou slity do jednoho celku. Nevýhodou je, že na nezpevněném povrchu se některé plasty dají do pochybu, což má za vznik nepříjemným zvukům. Středový panel umístěn v optimální výšce, kde je usazena automatická klimatizace, doplňuje audiosystém. Přední sedáky jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, který zajišťuje optimální tuhost, boční vedení a dobře větranou spodní část.

Interiér Suzuki Sx4Interiér Suzuki Sx4

Motor

Suzuki Sx4 má na výběr ze dvou motorů. Čtyřválec s objemem 1.5 litru, který má k dipozici 73 kW a točivý moment 133 Nm, a další motor s objemem 1.6 litru, s výkonem 79 kW při 5600 ot/min. a točivým momentem 145 Nm při 4000 ot/min. Motor s objemem 1.6 není vůbec k zahozený, ale naopak. Rychle nabírá sílu, okolo 2000–250 ot/min., a disponuje taká dostatečným kroutícím momentem. Do 3500 ot/min. dává najevo, kdo je tu pánem. Ale pokud přitlačíme plynová pedál blíže k zemi, a otáčky jsou kolem 5000 ot/min. motor začne „řvát“. Spotřeba paliva u Suzuki Sx4 je ve městě 8.9 litru, mimo město 6.1 litru a kombinovaná spotřeba je 7.1 litru na 100km.

Podvozek

Komfortní odpružení nemá za následek naklánění vozu v zatáčkách. V klidu se dá zatáčka s minimálním náklonem projet i v 90 km/h. V terénu velice oceníte tlačítko, které je umístěno na středové konzoly. To umožňuje volbu na náhon kol. Můžeme zvolit pohon dvou kol, nebo také 4×4. Tento přechod přechází automaticky, při dosažení rychlosti 60 km/h. Co se týká řazení, to se jeví jako správné ústrojí, které má poměrně přesný chod. K dipozici je klasická pětistupňová manuální převodovka.

záď vozuzáď vozu

Článek Suzuki Sx4 byl publikován 28. listopadu 2007 v 22.10 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...