Beetle Sunshinetour 2019

Tagy:  Beetle Sunshinetour 2019, Beetle, Sunshinetour, Volkwagen

Sponzorované odkazy:

Beetle Sunshinetour 2019

V pátek 16. srpna 2019 začne v Travemünde u Lübecku 15. Beetle Sunshinetour – největší sraz vozidel Beetle, New Beetle a Brouk na světě. Tentokrát je přihlášeno přibližně 500 vozidel. Vyvrcholením letošní akce bude „moře světel Beetle“. V sobotu večer budou totiž stovky oblíbených Volkswagenů osvětleny světelnými řetězy. Nejkrásnější vozy budou zároveň představeny na promenádě v Travemünde jako „řetěz světel Beetle“.

Beetle Sunshinetour

Akce se i v letošním roce koná na pobřeží Baltského moře v Travemünde. Brouk patří již dlouho mezi nejoblíbenější historické vozy. Vyhledávaným vozem kategorie „Youngtimer“ je již také New Beetle, vyráběný v letech 1997 až 2010. A stejně jako Brouk se vyznačuje mimořádně dlouhou životností.

Jeden z nejstarších vozů New Beetle, přihlášených na sraz v Travemünde, byl dodán do Kanady v březnu 1998. V roce 2019 sjely z montážní linky v Mexiku také poslední exempláře modelu Beetle, vyráběného od roku 2011 – i tento model je již v hledáčku sběratelů.

Několik stovek osvětlených vozů Beetle, New Beetle a Brouk vytvoří v sobotu večer ve 22:15 pod nočním nebem na louce Brügmanngarten v Travemünde pozoruhodnou podívanou. „85 procent všech účastníků,“ říká Gabriele Kraftová, iniciátorka akce „Beetle Sunshinetour“, „již potvrdilo, že přijede s řetězy světel.“

Volkswagen již tradičně podporuje setkání „Beetle Sunshinetour“ rozmanitými způsoby. I v letošním roce přiveze Volkswagen do Travemünde mnoho vozů Beetle, New Beetle a Brouk. Nejstarším vozem bude tentokrát Brouk Cabriolet z roku 1949 od společnosti Hebmüller. Nejvýkonnějším modelem bude New Beetle RSi1 z roku 2000, který se může pochlubit nejvyšším výkonem 165 kW/225 k.

New Beetle RSi již není aktuálně nabízeno k prodeji.

Zdroj foto: Volkswagen

Článek Beetle Sunshinetour 2019 byl publikován 15. srpna 2019 v 00.00 v rubrice Auta, Informace a Novinky. Autorem článku je Pavla Jelínková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...