Nový Renault Clio 2019

Tagy:  nový model, Renault Clio, nový Renault Clio 2019, pátá generace

Sponzorované odkazy:

Nový Renault Clio 2019

Automobilka Renault prezentuje nové Clio, a to již v páté generaci. Model Clio byl často vyhlášen nejoblíbenějším vozem ve Francii a roku 2013 se vyšvihlo na místo lídra segmentu B v celé Evropě.

Nové Clio je modernější, atletičtější a úročí všechny trumfy předchozích čtyř generací. Z první generace modelu Clio má i tato pátá «vše jako velký vůz. A stejně tak převzala technologie objevující se u vozů vyšších segmentů (Mégane nebo Espace). Z Clia druhé generace má nový Clio vysoké standardy prostornosti a pohodlí. A stejně jako Clio třetí generace nastoluje zcela nový rozměr kvality. Po Clio čtvrté generace zdědil nový Clio výrazný design, který inspiroval celou modelovou řadu a stal se pro značku Renault charakteristickým.

Design exteriéru je zralejší, zatímco design interiéru je navržen zcela nově. Se svými výraznějšími liniemi a výraznější maskou je nové Clio dynamičtější a modernější, přitom zůstává na první pohled identifikovatelné a to navzdory použitím 100 % nových dílů.

Interiér

Jednoznačné jsou špičkové materiály všude – na palubní deskce, dveřních panelech a obvodu středové konzole a pečlivé zpracování interiéru. Celý prostor kabiny je kompaktnější, řídící panel je natočený k řidiči a integruje více technologií. Jeho design ve tvaru vlny zvýrazňuje dojem šířky. Je vybaven největšími displeji ve své kategorii. Nové Clio přináší novou inovaci, kterou je poloautomatická parkovací brzda, zvláště užitečnou při městském provozu.

Multimediální obrazovka

Klíčovým prvkem je multimediální obrazovka o úhlopříčce až 9,3 palců (dvakrát větší než verze 7 palců) a u značky Renault dosud největší. Tento svislý vertikální tablet je inspirovaný modelem Espace a opticky zvětšuje přístrojovou desku, činí kabinu velice moderní a zlepšuje čitelnost displeje. Je natočený k řidiči a svým novým připojeným multimediálním systémem Easy Link nabízí celý souhrn multimediálních, navigačních a infotainment služeb, ale také velmi jednoduché nastavování režimů Multi-Sense.

Digitální přístrojový štít

Nové Clio poprvé nabízí digitální displej místo klasických analogových přístrojů palubní desky. Tento TFT displej existuje ve verzích 7 a 10 palců a umožňuje personalizaci zobrazení velmi intuitivním způsobem. Verze 10 palců umožní zobrazit mapu navigace GPS. Nové Clio se svými dvěma obrazovkami 9,3 a 10 palců nabízí největší displeje ve své kategorii.

Palubní deska

Zcela nově pojaté palubní desce Nového Renault Clio byla věnována mimořádná pozornost v oblasti kvality. Je členěna na tři části, horní s měkčeným materiálem, střední s personalizo­vatelným pásem a spodní částí s funkčními prvky, například odkládací schránkou. Její zvlněný tvar podporuje vnímání kokpitu a pocit šířky je zvýrazněný horizontálním designem středových a bočních výdechů ventilace. Zvláštní péče byla věnována ergonomii klavírových tlačítek a ovladačů klimatizace ve spodní části centrálního displeje s přímým přístupem k vybraným funkcím.

Volant

Díky instalaci kompaktnějšího airbagu než u předchozího modelu je volant elegantnější. Zmenšení airbagu zlepšuje viditelnost informací zobrazených na přístrojovém štitu. Volant se vyznačuje zvýrazněním pro palce a zesíleným věncem, čímž je úchop volantu velmi příjemný. Je opatřen novými a podsvícenými tlačítky a přispívá ke zvýšení vnímané kvality díky detailům z matného chromu.

Středová konzole

Středová konzole je rovněž klíčovým prvkem nového modelu Clio. Je zvýšená za účelem lepší ergonomie místa řidiče, řadicí páka je kratší a je v přirozeném dosahu ruky. Středová konzole je navíc personalizovatelná, na vnější straně s ambientním osvětlením. Ve spodní části jsou integrované přihrádky, včetně plochy s indukčním dobíjením telefonu.

Sedadla

Sedadla Nového Renault Clio pocházejí z vyšších segmentů. Poskytují lepší posez díky delšímu sedáku a anatomičtějšímu tvarování. Vybrání opěradla zlepšuje prostornost v oblasti kolen cestujících na zadních sedadlech a nové tenčí přední opěrky hlavy zlepšují viditelnost šikmo vzad. Zvláštní péče byla věnována volbě materiálů, stejně jako u plaubní desky. Nová sedadla přispívají k vyšší vnímané kvalitě interiéru.

Dveřní panely

Také zde používá nové Clio měkčené materiály, které jsou v této kategorii jedinečné. Dveřní panely jsou opatřeny okrasnými plochami, které stejně jako loketní opěrky mohou být vyhotoveny dle dostupného barevného prostředí interiéru. Ve dveřních panelech může být integrované i ambientní osvětlení.

Každý si může interiér nového Renault Clio přizpůsobit díky paketům, které zahrnují kromě jiného dekorace středové konzole, středového pásu palubní desky, specifické dveřní panely nebo volant. Je nabízeno více než 8 prostředí interiéru, která jsou doplněna o inovativní nabídku, která barevně oživuje linii výdechů ventilace po celé délce palubní desky a vytváří jedinečné prostředí interiéru. K dispozici je rovněž ambientní osvětlení v 8 barvách.

Zdroj foto: Renault

Článek Nový Renault Clio 2019 byl publikován 10. března 2019 v 00.00 v rubrice Auta a Informace. Autorem článku je Pavla Jelínková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...