Kia Sorento: Vítěz soutěže Auto roku v Polsku

Tagy:  Kia Sorento, Kia, Sorento, Vítěz soutěže, Auto roku v Polsku

Sponzorované odkazy:

Kia Sorento: Vítěz soutěže Auto roku v Polsku

Nová generace technicky vyspělého SUV značky Kia se stává vítězem druhého ročníku polské soutěže Auto roku. Sorento poráží četné konkurenty a odváží si prestižní ocenění.

Druhé vítězství za sebou pro značku Kia v polské soutěži Auto roku v návaznosti na průlomový triumf modelu XCeed v roce 2020. Nová Kia Sorento v Polsku triumfuje v mimořádně prestižní soutěži Auto roku 2021.

Nová generace

Nová generace technicky vyspělého SUV vítězí v silné konkurenci, a Kia se tak stává za poslední dva roky již podruhé vítězem v návaznosti na triumf modelu Kia XCeed v prvním ročníku soutěže Polské auto roku 2020.

Porota odborníků

Na porotu soutěže, složenou z 21 předních motoristických novinářů působících na polském trhu, udělalo dojem především spojení funkčnosti, bezpečnosti, jízdní dynamiky, ergonomie, vyspělých technologií a hodnoty uvedeného SUV vzhledem k jeho pořizovací ceně.

Porotci rovněž ocenili, že nové Sorento, které je prvním vozem založeným na nové architektuře Kia pro vozy SUV střední třídy, využívá nejmodernější elektrifikované pohony, což se odrazilo v nižší spotřebě paliva, nižších emisích a vyšším výkonu než v případě předchůdců, jakožto i konkurenčních modelů.

Nová platforma kromě toho umožňuje použít větší karoserii ve prospěch velkého zavazadlového prostoru, a tak se Sorento stává jedním z nejvšestran­nějších a nejprostornějších sedmimístných SUV na trhu.

Zdroj foto: Kia

Článek Kia Sorento: Vítěz soutěže Auto roku v Polsku byl publikován 2. února 2021 v 00.00 v rubrice Auta, Informace a Novinky. Autorem článku je Pavla Jelínková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...