Tesla Roadster

Tagy:  Tesla Roadster

Sponzorované odkazy:

Tesla Roadster

Tesla Roadster

Pěkný vůz Tesla RoadsterPěkný vůz Tesla Roadster

Tento stroj je čistě elektromobilem a jízda je tedy bez zbytečných emisí.

V San Franciscu se usadila automobilka Tesla Motors, která si zvolila slogan „Spalujte gumy, ne palivo“. Automobilka si dala cíl, že do konce roku vyjede z bran první automobil Tesla.

Tesla Roadster je čistě elektrický vůz, který všem klade otázku, zda ekologické vozy mohou být rychlé. Srdce je umístěno vzadu a stroj má maximální výkon 183 kW!, točivý moment pak 260 Nm. S tím Tesla Roadster dokáže zrychlit za 4 sekundy. Maximální rychlost je 210 km/h !. Baterie vydrží až 400 km a nabití trvá méně než 3.5 hodiny. Zdá se Vám to na elektromobil málo?

Umístěný elektromotor v Tesle RoadtserUmístěný elektromotor v Tesle Roadtser

Základ je tvořen z příbuzného Lotusu Elise. Jedná se o dvoumístnou karoserii. PO otočení klíčku se rozběhne motor, který vydává lehký šelest. Tesla Roadster má tvrdý podvozek, kteří drží vůz na zemi. Více prezident Daryl Siry říká, že v sériové výrobě bude podvozek mnohem komfortnější.

Automobilka má již stovku zákazníků, mezi kterými je i herec George Clooney. Dalším 275 bylo zařazeno na pořadník. Dalším zajímavým zákazníkem je kalifornský guvernér Arnold Schwarzenneger, který chce elektromobil Tesla Roadster darovat své ženě.

Interiér Tesly RoadsterInteriér Tesly Roadster

První Tesla Roadster by měl brány závodu opustit v půlce roku. Martin Eberhard, šéf firmy dostane první vozidlo a další budou darována majestátním kalifornským investorům. Ti věří, že baterie Li-Ion budou mít budoucnost. Tato energie se nachází v mobilech, notebooků atd. Jediný problém je v přehřívání a nakonec může skončit požárem, nebo hůře explozí. Proto v prototypu najdete červený čudlík, kterým lze odpojit akumulátor od zbytku soustavy. V sériové verzi by měl čudlík zmizet.

Tesla Motors je teprve na začátku a Tesla Roadster je prvním krokem k uskutečnění snu. V roce 2011 by měla přijít limuzína White Star, kde šéf firmy věří, že produkce bude více jak 10 000 vozů ročně. V roce 2009 by se měl začít vyrábět malý automobil Blue Star, kde jej Detroitské vývojové centrum připravuje.

Zadek Tesly RoadsterZadek Tesly Roadster

A nemůže chybět video tohoto elektrického vozítka

Článek Tesla Roadster byl publikován 9. března 2008 v 21.43 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...