Cadillac XLR

Tagy:  Cadillac XLR

Sponzorované odkazy:

Cadillac XLR

Cadillac XLR

Luxusní Cadillac XLRLuxusní Cadillac XLR

Cadillac XLR je luxusní kabriolet, prodávaný společností Cadillac, rozdělen General Motors a je shromážděný v Bowling Green, v Kentucky. Konstrukce je založena na stejné Y platforma jako Chevrolet Corvete.Cadillac XLR užívá motor Cadillac Northstar. Má také svůj vlastní jedinečný styl, interiér, podvozek a má ovladatelnou hliníkovou střechou. Motor Cadillac Northstar o objemu 4.6 l je laděný na 320 koní, a využívá 6 rychlostní samočinnou převodovku. Cadillac uvedl model XLR v roce 2003 na Detroitském autosalonu, a poté vstoupilo v roce 2004 na trh. Před produkcí na trhu byl Cadillac XLR jako Evoq a to pouze na přehlídkách. Základní cena je US$ 76,650. Prodej byl ale pod všechna očekávání. Ročně se počítalo s prodejem 6,000 kusů, ale Cadillac prodal jen 4,745 vozů v 18 měsících od března 2005. Podle Cadillacu, bylo 3,730 vozů prodáno ve Spojených Státech v celé roce 2005.

Design je určený pro výkon a luxus. Cadillac XLR má vyhřívací a chlazený kožený sedadla, s dřevitým vnitřním obložením stěn vozidla. Jezdí po 18 palcových kolech ze slitiny. K dispozici jsou také airbagy.

Přepichový interiér Cadillacu XLRPřepichový interiér Cadillacu XLR

Navigace, audio, a DVD jsou zobrazený na 7 palcové obrazovce na palubní desce, který zahrnuje Remote Keyless Access. Tyto všechny rysy jsou standardy. Model XLR je druhé otevřené auto nabízený Cadillacem v posledních letech. Poprvé byl Cadillac Allanté , vyprodukovaný z let 1987 až do 1993. Cadillac XLR byl nominovaný pro Severoamerické vozy roku pro rok 2004. Konkurencí byly Mercedes – Benz SL-Class, Lexus SC, BMW 6 série, Jaguár XK, Porsche 911 a Maserati Spyder.

Zadní část Cadillacu XLRZadní část Cadillacu XLR

Video z výstaviště na své přehlídce

Článek Cadillac XLR byl publikován 22. března 2008 v 00.23 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...