Seat Exeo – sportovní a elegantní španělský sedan

Tagy:  Seat Exeo, Seat, Seat Exeo ceník, Seat Exeo cena, Seat Exeo ceny, Seat Exeo foto, Seat Exeo st

Sponzorované odkazy:

Seat Exeo – sportovní a elegantní španělský sedan
Seat ExeoSeat Exeo

Tento nový automobil od španělské automobilky Seat je na první pohled velice sympatickým novým představitelem střední třídy moderních vozů. Jako bychom se s ním už někde setkali, protože jeho rysy jsou docela povědomé. Není divu, vůz totiž vychází z konstrukce předešlé generace Audi A4.

Vzhled

Seat Exeo – zadní pohledSeat Exeo – zadní pohled

Seat Exeo představuje opravdu nadčasový kousek, který svým designem předčí v některých ohledech i jeho konkurenty. Mezi nejdůležitější prvky patří skvělá ověřená ergonomie, vysoká úroveň komfortu nebo například pasivní prvky bezpečnosti. Také vnitřek vozu je vybaven kvalitní palubovou deskou, s níž bude radost manipulovat, neboť ovládací prvky a tlačítka jsou na intuitivních místech.

Výbava

Celkem máte na výběr ze tří různých výbav Reference, Stylance a Sport. V základní výbavě se vůz může pyšnit sedmi airbagy, protiblokovacím systémem kol, systémy TCS, ESP a EBA. Dále nabízí tradiční klimatizaci,e­lektrické ovládání všech oken včetně vnějších zpětných zrcátek, mlhová světla a také CD přehrávač s možností přehrávání hudby ve formátu MP3. Když si o něco ještě připlatíte, můžete mít ve výbavě multifunkční navigační systém s dotykovým ovládáním, který dokáže propojit iPod a přes USB nebo Bluetooth další zařízení. Bude schopen navíc přehrávat MPEG4. Skvělou novinkou je především řešení doplňkové služby střešního okna, které může obsahovat solární články. Ty se starají o přívod energie pro ventilační systém v době, kdy máte vůz zaparkován.

Seat Exeo – palubní deskaSeat Exeo – palubní deska

Motory

Tento 4,6 m dlouhý krasavec se na trh dostane se třemi druhy benzínových motorů a třemi turbodiesely, které mají speciální vstřikování nafty s názvem common rail. Benzínové motory budou mít výkon od 75 kW do 147 kW, naftové motory zase od 88 kW do 125 kW, přičemž všechny splňují přísnou normu Euro 5.

Základní cena se pohybuje na částce půl milionu korun českých. Na podzim tohoto roku se plánuje oficiální představení více využitelnější verze Seat Exeo Combi ST.

Článek Seat Exeo – sportovní a elegantní španělský sedan byl publikován 18. dubna 2009 v 09.46 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...