Toyota Aygo – prcek s velkým srdcem

Tagy:  Toyota Aygo, Toyota Aygo bazar, Toyota Aygo automat

Sponzorované odkazy:

Toyota Aygo – prcek s velkým srdcem
Toyota Aygo – přední pohledToyota Aygo – přední pohled

Toyota Aygo je pěkné malé vozítko, které můžeme velikostí porovnat s konkurenty, jako je Citröen C1 nebo Peugeot 107. Základní cena nové Toyoty Aygo začíná na částce 239 900 Kč pro třídveřovou verzi a na částce 257 900 Kč pro pětidveřovou verzi. Uvidíme, zda se stane oblíbencem zákazníků a zda vyhraje v těžkém konkurenčním boji v kategorii malých automobilů.

Vzhled

Vůz již na první pohled vypadá energicky a moderně, má malé světlomety, které jsou zasazeny do členěné přední masky se zajímavým ztvárněním detailů. Jeho délka je 3415 mm, šířka je 1615 mm a výška 1465 mm, přičemž rozvor náprav je roven 2340 mm. Tyto údaje jsou shodné jak pro třídveřovou variantu, tak také pro pětidveřovou, což znamená, že u verze pro více osob došlo ke zkrácení předních dveří, aby zbylo místo na dveře zadní.

Toyota Aygo – zadní pohledToyota Aygo – zadní pohled

Vzhledem k velikosti se auto skvěle hodí do městského provozu a parkování s ním bude hračkou. Ačkoli je zasklená plocha průměrná, výhled z automobilu je vynikající. Horší je to s výhledem dozadu, protože linie oken začíná směrem k zadní části vozu rychle stoupat. Přichází však záchrana ve formě větších zpětných zrcátek. Možná bude někomu pouze jeden stěrač na obtíž, ale jeho účinnost je dostačující.

Interiér a výbava

Jelikož se jedná o kompaktní malé vozidlo, na zadních sedadlech musíte počítat s nedostatkem prostoru především v oblasti hlavy pro vyšší cestující a někdy také světla vlivem malých zadních oken.

Toyota Aygo – interiérToyota Aygo – interiér

Toyota Aygo je k dispozici celkem ve 3 různých výbavách, jejichž názvy jsou Terra, Sol a Colour. Nejzákladnější výbava Terra obsahuje manuální klimatizaci, elektricky ovládaná okna, centrální zamykání dveří včetně dálkového ovládání, rádio s CD přehrávačem, imobilizér, výškově nastavitelný volant nebo airbag pro řidiče a spolujezdce. Ve vyšších výbavách nalezneme navíc boční airbagy, 14palcová litá kola nebo bluetooth.

Motor

V nabídce je pouze zážehový motor 1,0 VVT-i 5 MMT nebo 1,0 VVT-i 5 M/T s výkonem 50 kW.

Fotografie pochází ze stránky www.toyota.cz.

Článek Toyota Aygo – prcek s velkým srdcem byl publikován 6. června 2009 v 07.23 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...