Toyota Verso – moderní sedmimístné MPV

Tagy:  Toyota Verso, Toyota Verso test, Toyota Verzo, Toyota Verso 2009

Sponzorované odkazy:

Toyota Verso – moderní sedmimístné MPV
Toyota Verso – boční pohledToyota Verso – boční pohled

Japonská automobilka Toyota vytvořila další originální model s názvem Toyota Verso, který se snaží skloubit všechny výhody doposud vyrobených modelů. Nová Toyota byla zatím představena na slavném autosalonu v Ženevě. Představuje již třetí generaci rodinného automobilu nesoucí však nové jméno namísto původního označení Corolla.

Vzhled

Toyota Verso se vzhledem přiblížila k nové verzi Avensisu. Na délku měří 4440 cm a na šířku má 1790 mm. Výška vozu zůstala zachována na 1620 mm, zatímco rozvor kol se změnil na 2780 mm. Tento vůz můžeme zařadit do kategorie MPV, který pojme až sedm pasažérů. Lépe řečeno celkem až 5 dospělých a 2 děti.

Toyota Verso – přední pohledToyota Verso – přední pohled

Výrazným prvkem v přední části vozu je maska chladiče s viditelným žebrováním, které působí moderně. Pod trojúhelníkově tvarovanými světlomety se nachází ještě mlhová světla. Boční okna se směrem k zadní části vozu mírně zvedají. Zadní část má efektně prosklené okno a vyčnívající robustní nárazník.

Interiér

Při přepravě 7 osob musíte počítat s menším zavazadlovým prostorem, který je pouhých 155 litrů. Avšak při sklopení i druhé řady sedadel vznikne prostor pro skvělých 1645 litrů, což se hodí při přepravě nábytku nebo jízdních kol. Tento systém s možností různého posunování a nastavování sklopných sedadel ve větším rozsahu se jmenuje Toyota Easy Flat-7 a umožňuje využít až 32 různých kombinací.

Toyota Verso – zadní pohledToyota Verso – zadní pohled

Interiér je poměrně prostorný s výše posazenými sedáky. Taktéž výhled z vozu je brilantní. Uvnitř vozu najdeme spoustu odkládacího prostoru, což je výhodné při cestování na delší trasy. Materiály jsou dobré, ale mohly by být klidně o třídu lepší.

Výbava

V základní výbavě bude k dispozici sedm airbagů, které zahrnují čelní a boční airbagy řidiče a předního spolujezdce, dále kolenní airbag pro předního spolujezdce a boční hlavový airbag. Nechybí systém ABS, brzdový asistent, systém pro kontrolu trakce nebo stabilizační systém.

Motory

Nabídka motorizací bude obsahovat benzínový motor 1,6 VVTi s výkonem 132 koní a 1,8 VVTu s výkonem 150 koní. Z dieselových variant se objeví 2,0 D-4D o výkonu 126 koní a 2,2 litru s výkonem 150 koní.

Automobil by se měl na trhu objevit začátkem léta letošního roku.

Fotografie pochází z www.toyota.cz.

Článek Toyota Verso – moderní sedmimístné MPV byl publikován 15. června 2009 v 07.37 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...