Toyota Avensis III – změna k lepšímu

Tagy:  Toyota Avensis III, Toyota Avensis, Toyota Avensis combi, Toyota Avensis 2009

Sponzorované odkazy:

Toyota Avensis III – změna k lepšímu
Toyota Avensis IIIToyota Avensis III

S novým faceliftem Toyota Avensis přichází samozřejmě také nový vzhled a jízdní vlastnosti. Tentokráte se obnovený model ubírá směrem, který nejlépe vyhovuje požadavkům evropských řidičů. Kvalita však zůstává plně zachována.

Vzhled

Oproti staré variantě má nový Avensis dynamičtější křivky, které však zůstávají střízlivé a nejsou příliš agresivní. Místo oblých křivek se nyní má osvědčit sportovně laděný design. Zepředu automobilu nás nejprve upoutá přední maska se značkou firmy, která je doplněna výrazným vodorovným členěním. Také světlomety zazáří v novém kabátu, mají aerodynamičtější, protáhlejší a ostřejší tvar než tomu bylo u starších typů. Pod světlomety je v nárazníku prostor pro xenonové světlomety kruhového tvaru.

Toyota Avensis III – zadní pohledToyota Avensis III – zadní pohled

Zadní část působí příjemně, má zaoblené křivky a robustní nárazník s mnoha detaily. Myslím si, že malou nevýhodou u vzhledu může být délka zadního stěrače. Ten je poměrně krátký, což je způsobeno nízkým zadním oknem. Na couvání je tedy lepší si připlatit za parkovací senzory.

Na délku se vůz prodloužil na 4695 mm, na šířku má 1810 mm a na výšku 1480 mm. Rozvor mezi nápravami je přesných 2700 mm.

Interiér

Interiér nového vozu Toyota Avensis je jednoduchý, obsahuje však všechny potřebné přístroje a funkce, které jako cestující oceníte. Výsledek trochu kazí použití různých barev pro podbarvení displejů, ale na druhou stranu použité plasty jsou o poznání kvalitnější.

Sedačky tvoří dobrou oporu pro záda a jsou dobře tvarované i na delší cesty. U novější verze se snížil objem zavazadlového prostoru o 11 litrů na základních 520 litrů. Ve verzi kombi si narozdíl od předchozí verze můžete libovat s 543 litry. Když sklopíte zadní sedadla, dostanete rovný prostor na zavazadla s objemem 1609 litrů.

Toyota Avensis III kombiToyota Avensis III kombi

Výbava

Toyota Avensis má celkem 4 druhy výbav. V základní výbavě se objeví systémy ABS, TRC, VSC+, dále 7 airbagů, klimatizace, rádio s přehrávačem na CD, elektrické ovládání oken.

Motory

Na výběr máte z mnoha druhů vznětových i zážehových motorových jednotek. Benzínové motory jsou 1,6 litru s 132 koňmi, 1,8 litru se 147 koňmi a 2,0 litru, který nabídne 152 koní. Turbodieslové varianty jsou 2,0 litru (125 koní) nebo 2,2 litru (150 nebo 180 koní).

Fotografie pochází z www.toyota.cz.

Článek Toyota Avensis III – změna k lepšímu byl publikován 10. července 2009 v 20.39 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...