Seat Altea – rodinný typ alias MSV

Tagy:  Seat Altea, Seat Altea XL, Seat Altea recenze

Sponzorované odkazy:

Seat Altea – rodinný typ alias MSV
Seat AlteaSeat Altea

Již jsme si blíže představili vůz Seat Altea XL, nyní je čas na jeho menšího brášku Seat Altea. Tento automobil od španělské automobilky Seat je zajímavým kouskem, který nabízí něco mezi kategoriemi MPV a hatchback. Dokonce byla pro tento účel vymyšlena zcela nová kategorie MSV nebo Multi Sport Vehicle. Jedná se tedy o kompaktní víceúčelové auto se sportovním nádechem.

Vzhled

Již na počátku vzniku nové masky bylo jasné, že se stane oblíbenou, její výrazné členění a znak navozuje zcela nový a originální design, kterého se drží všechny automobily Seat nové generace. Také světlomety a spodní část vozu má dynamické linie. Od předních světel se táhne viditelná linie až k zadním dveřím, která navozuje pocit něčeho nového, moderního.

Na délku Seat Altea měří 4280 mm, na šířku má 1768 mm a na výšku 1568 mm. Rozvor kol je roven 2578 mm. Celkově se můžeme setkat s vysokou karoserií, která má dostatek vnitřního prostoru pro pasažéry. To je způsobeno i velkým sklonem čelního skla. Zajímavé řešení u předního skla zaznamenaly stěrače, ty se jakoby schovávají ve sloupcích ve tvaru A.

Interiér

Jak bylo řečeno, interiér je poměrně prostorný, avšak výhled z vozu je v některých případech hodně nedostatečný. Například když byste couvali a dívali byste se šikmo dozadu, kde nevidíte přes široký sloupek, můžete přehlédnout chodce, které prostě nemáte šanci vidět.

Seat Altea – boční pohledSeat Altea – boční pohled

Palubní deska je řešena ojediněle s vystupující střední částí. Jako materiál byly použity plasty. Co se týká zavazadlového prostoru, jeho základní hodnota je 409 litrů. To je poměrně slušná hodnota, ale kvůli mále délky vozu není dno kufru příliš velké. Proto se hodí využít dvojitého dna na tašky a drobnější předměty. Samozřejmě můžete objem zavazadlového prostoru zvětšit sklopením zadních sedadel.

Výbava

Vozidlo můžete zakoupit se základní výbavou Reference, která zahrnuje přední mlhová světla, CD přehrávač, 16palcová kola, airbagy (řidiče, spolujezdce, boční, hlavové), dále systémy ABS, TCS nebo tónovaná skla a elektronický imobilizér. Za příplatek si můžete pořídit navíc například klimatizaci nebo metalízu.

Fotografie pochází z www.seat.cz.

Článek Seat Altea – rodinný typ alias MSV byl publikován 14. července 2009 v 08.24 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...