Nissan Micra - japonský mikrovůz

Tagy:  micra, hatchback, nová

Sponzorované odkazy:

Nissan Micra - japonský mikrovůz

Nissan Micra je již čtvrtou generací nejmenšího vozu japonské automobilky. Vzhledem k rozměrům (3780 mm délky, 1675 mm šířky a 1525 mm výšky) je vůz primárně předurčen pro městský provoz. Odpovídá tomu i minimální poloměr otáčení 4,65 m a pouze tříválcový motor v nabídce. Objem zavazadlového prostoru dosahuje 265 litrů. Design vozu se znatelně obměnil, je jednoduchý a srozumitelný, ale celková zakulacenost zůstala. Oblé tvary jsou zastoupeny také v interiéru. Poznávacím znakem nové Micry jsou zejména velké přední světlomety, horní mřížka s horizontální chromovanou linkou, velká spodní černá mřížka chladiče a vystouplé koncové světlomety.

Nissan Micra, zdroj: nissan.czNissan Micra, zdroj: nissan.cz

Pouze benzínový motor

Automobilka má pro Micru zpočátku připraven pouze jeden zážehový motor. Jedná se o tříválec 1,2 l s vícebodovým vstřikováním a čtyřmi ventily na válec. Maximální výkon motoru je 59 kW při 6000 min-1, maximum točivého momentu pak dosahuje 110 Nm při 4000 min-1. Výkon je přenášen pětistupňovou manuální nebo automatickou (CVT) převodovkou. Podle toho se pak liší spotřeba, zrychlení a maximální rychlost. S manuální převodovkou je kombinovaná spotřeba Micry 5,0 l/100 km, s CVT 5,4 l/100 km. Zrychlení z 0 na 100 km/h a maximální rychlost je u manuálu 13,7 s a 170 km/h, u CVT 14,5 s a 161 km/h.

Nissan Micra, zdroj: nissan.czNissan Micra, zdroj: nissan.cz

Stupně výbavy

Nissan Micra je sestaven tak, aby jeho výsledná cena byla co nejnižší. Není tedy divu, že v základní výbavě Visia za 239 900 Kč nalezneme z komfortních prvků pouze elektrické ovládání předních oken a dálkově ovládané centrální zamykání. Například rádio s CD/Bluetooth, automatická klimatizace, tempomat s omezovačem rychlosti a ovládáním na volantu nebo patnáctipalcová kola z lehkých slitin nalezneme až ve vyšších stupních výbavy Acenta a Tekna. Co ovšem u Nissanu ošizeno nebylo je samozřejmě bezpečnost. Již v základu se můžeme spolehnout na šestici airbagů, ABS, EBD, ESP, brzdového asistenta a tříbodové pásy vpředu s předpínači a omezovačem zatížení. Jelikož je vůz určen do města, obsahuje nejvyšší výbava Tekna (u výbavy Acenta s příplatkem 7000 Kč) parkovací systém, který zaručuje snadné podélné zaparkování, díky snímačům, které okamžitě odhalí zda se vůz do parkovací mezery vměstná.

Nissan Micra – zaoblený interiér, zdroj: nissan.czNissan Micra – zaoblený interiér, zdroj: nissan.cz

Článek Nissan Micra - japonský mikrovůz byl publikován 27. listopadu 2010 v 00.00 v rubrice Auta. Autorem článku je Pavel Mach. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...